Free Porn
Pátek, 12 července, 2024
Home Nezařazené Neonacistická brigáda bojující proti pro-ruským separatistům

Neonacistická brigáda bojující proti pro-ruským separatistům

Kyjev na frontu do bitev s rebely vrhá militanty – z nichž někteří jsou otevřeně neonacističtí.

Poznámka pro české čtenáře: Reportáž je z Británie, tedy ze země, která je v Evropě v popředí těch, co podporují současnou kyjevskou vládu, z opory mainstreamu – novin Telegraph představující o něco konzervativnější proud ve spektru britské politiky než silně pro-kyjevský ministerský předseda Cameron. Azov, který tento list pozval, nejspíš právě od něj čekal nadstandardní sympatie.

Fantom, 23, bojovník batalionu Azov před jejich ústředím v ukrajinském přímořském městě Urzuf.

 

 

Bojovníci batalionu Azov jsou seřazeni v jednostupu, aby řekli poslední sbohem svému padlému kamarádovi. Jeho bledá mrtvola leží na slunci v otevřené rakvi lemované modrým sametem.

Někteří z těch mužů pokládají k těmto ostatkům karafiáty, jiní růže. Mnozí se udeří sevřenou pěstí do prsou, než se dotknou ruky mrtvého přítele. Jeden z bojovníků měl na svém krku tetování SS.

22 letý Sergij Grek přišel o nohu a zemřel v důsledku masivní ztráty krve poté, co v jeho blízkosti vybuchla rádiem řízená protitanková mina.

Spolu s tím, jak ozbrojené síly utahují smyčku kolem pro-ruských separatistů na východě země, tak Západem podporovaná vláda v Kyjevě do bitev na frontu vrhá skupiny milicí – z nichž některé jsou otevřeně neonacistické.

Z těch všech má nejděsivější reputaci batalion Azov. Minulý týden se zase dostal do popředí, jelikož uspořádal odvážný útok na baštu rebelů Doněck, když vrazili hluboko do předměstí tohoto obleženého města.

Andrij Bileckij v černém tričku, velitel ukrajinského batalionu Azov. (Tom Parfitt)

Tento batalion byl v Marince na západním okraji města vyslán dopředu před tanky a obrněné vozy 51. Mechanizované brigády Ukrajinské armády. Následoval divoký boj zblízka, jelikož je zaskočili ukrytí dobře vycvičení separatisté, kteří do nich stříleli ze 30 metrů. Neregulérní vojáci z Azovu odpověděli palebnou smrští, kterou útok odrazili a zmocnili se kontrolního stanoviště rebelů.

Pan Grek také známý jako „Balagan“ v této bitvě zemřel a dalších 14 bylo raněno. Andrij Bileckij, velitel tohoto batalionu, po ceremonii řekl Telegraphu, že operace byla na „100% úspěšná.“ „Batalion je rodina a pro každého mrtvého se rmoutíme, ale ztráty byly minimální,“ řekl. „Co je nedůležitější ze všeho, zřídili jsme předmostí k útoku na Doněck. A až k tomu dojde, budeme to my, kdo při tom půjde v čele.“

Vojenský úspěch je těžké zpochybňovat. Batalion zabezpečením Marinky „rozšířil frontu a utáhl obklíčení,“ kolem hlavního města rebelů, jak to formuloval další bojovník. Zatímco se ruský president Vladimir Putin vykrucuje z vyslání invazních sil na Ukrajinu, tak rebelové, které podporuje, rychle ztrácí území.

Ale kyjevské používání dobrovolných militantů k rozdrcení Ruskem podporovaných „lidových republik“ Doněck a Luhansk vyhlášených v březnu na východní Ukrajině, by mělo nahnat husí kůži celé Evropě. Nedávno zformované bataliony jako Donbas, Dnipro a Azov s několika tisíci muži pod svým velením jsou oficiálně pod kontrolou ministerstva vnitra, ale jejich financování je temné, jejich výcvik neadekvátní a jejich ideologie je často alarmující.

Muži z Azovu používají na své zástavě neonacistického symbolu Wolfangel (Vlčí hák) a členové batalionu jsou otevřenými zastánci bílé nadřazenosti nebo i antisemité.

Batalion Azov používá na své zástavě neonacistický symbol Wolfangel (Vlčí hák). (Tom Parfitt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Já osobně jsem nacista,“ řekl při ceremoniálu „Fantom“ 23 letý bývalý právník oblečený do maskáčů a třímající Kalašnikov. „Necítím nenávist k žádným dalším národnostem, ale věřím, že každý národ má mít svou vlastní zemi.“ Dodal: „Naším ideálem je osvobodit svou zemi od teroristů.“

Telegraph byl pozván, aby shlédl, jak asi 300 bojovníků Azovu vzdává poctu panu Grekovi, jejich prvnímu padlému kamarádovi od té doby, kdy byl batalion v květnu zformován. Čestná stráž vypálila salvu do vzduchu v ústředí tohoto batalionu na okraji Urzufu, malého plážového letoviska na ukrajinském pobřeží Azovského moře. Dva další milicionáři padli v neděli 10. srpna v bojích severně od Doněcka. Ukrajinský president Petro Porošenko je prohlásil za hrdiny.

Každý nový rekrut projde před vstupem k tomuto batalionu jen pár týdny výcviku. Zbraně dodává ministerstvo vnitra a soukromí dárci.

Ústředí je v areálu přímořské dači porostlém jedlemi, který kdysi patřil svrženému ukrajinskému presidentovi Vladimiru Janukovičovi, když ještě býval guvernérem tohoto regionu. Rodinky v plavkách s ručníky a nafukovacími kruhy se procházely kolem stráže na bráně třímající automatické pušky.

Mezi dřevěnými altánky shlíželo na prostor od moře zde zaparkované obchodní náčiní Azovu – dvě bojová vozidla pěchoty, upravený náklaďák se zatahovacími ocelovými zástěnami k zakrytí oken a několik pickupů Nissan vybavených kulometnými nástavbami.

Upravený náklaďák s ocelovými zástěnami používaný batalionem Azov mezi bojovníky známý jako ‘Železná hrouda’ (Tom Parfitt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pan Bileckij, svalnatý muž v černém tričku a maskáčových kalhotách řekl, že tento batalion je jednotkou lehké pěchoty, ideální pro městské boje, jakých je zapotřebí ve městech, jako je Doněck.

Tento 35 letý velitel začal s vytváření batalionu poté, co byl v únoru s příchodem pro-Západních protestů v Kyjevě propuštěn z vazby. Popírá obvinění z pokusu o vraždu a tvrdí, že to bylo politicky motivováno.

Bývalý student historie a amatérský boxer pan Bileckij je také šéfem extremistické ukrajinské skupiny zvané Národně sociální shromáždění. „Historickou misí našeho národa je v kritických momentech vést Bílou rasu světa do konečného křížového tažení za její přežití,“ napsal v nedávném komentáři. „V křížovém tažení proti Semity vedeným Untermenschen.“

Tento batalion sám je založen na pravicových názorech, řekl tento velitel v Urzufu a nacistické přesvědčení by vůbec nemohlo znemožnit zrekrutování. „Nejdůležitější věcí je, aby to byl dobrý bojovník a dobrý bratr tak, abychom jeden druhému mohli věřit,“ řekl.

Zajímavé je, že mnozí z těch mužů v batalionu jsou Rusové z východní Ukrajiny, kteří nosí masky, protože mají strach, že jejich příbuzní v rebely kontrolovaných oblastech by mohli být perzekuováni, kdyby byla jejich identita odhalena.

Fantom řekl, že on je takovým Rusem, že ale ve své vlasti oponuje „teroristům“ podporovaným Moskvou: „Jsem dobrovolník a vše, co požaduji je zbraň a možnost bránit svou zemi.“

Když byl tázán ohledně svých sympatií k nacismu, řekl: „Po První světové válce bylo Německo v totálním binci a Hitler ho přebudoval: ten stavěl domy a silnice, položil telefonní linky a vytvořil pracovní místa. Toho si vážím.“ Homosexualita je duševní nemoc a rozsah Holocaustu představuje „velkou otázku“, dodal.

Bojovníci batalionu Azov dávají poslední sbohem svému prvnímu mrtvému ve válce proti Ruskem podporovaným rebelům. (Tom Parfitt)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stěpan, 23, další bojovník, řekl, že pokud budou vůdci pro-ruských separatistů chyceni, tak by měli být po rozsudku vojenského tribunálu popraveni.

Takovéto poznámky vypadají jako velice vzdálené duchu protestů z „Majdanu“, které vyvrcholily v Kyjevě v únoru svržením pana Janukoviče, který odmítl podepsat obchodní dohodu s Evropskou unií. Mladí liberálové to sice vedli, ale povstání, které skončilo útěkem presidenta do Ruska, vyprovokovalo ohromné vlastenecké probuzení, které do sebe nasáklo i skupiny tvrdé linie.

Profil extremistů z Azovu a vybroušené anglicky psané stránky na sociálních médiích dokonce nalákaly i zahraniční bojovníky. Pan Bileckij řekl, že má muže i z Irska, Itálie, Řecka a ze Skandinávie. Na základně v Urzufu Mikael Skillt, 37, bývalý snajpr u Švédské armády a Národní gardy vede a cvičí průzkumnou jednotku.

„Když jsem viděl protesty z Majdanu, rozpoznal jsem v tom odvahu i utrpení,“ řekl Telegraphu. „Byla probuzena duše bojovníků. Můžete snad ale jít proti nepříteli jen s klacky a kameny. Měl jsem určitou zkušenost, tak jsem si myslel, že bych mohl pomoci.“

Pak Skillt říká, že jako mladík o sobě říkal, že je Nacionální socialista, a později byl aktivní v extrémně pravicové Straně Švédů. „Teď bojuji za svobodu Ukrajiny proti Putinově imperialistické frontě,“ řekl.

Jeho jednotka se pod jeho opatrovnictvím rychle zlepšuje. „To, co jim chybí ve zkušenosti, to nahradí v koulích,“ řekl. Až skončí u Azovu – kde tvrdí, že dostává nominálně 100 liber měsíčně – tak pan Skillt plánuje odejít do Sýrie bojovat proti presidentu Bashar al-Assadovi, jelikož najaté pušky tam „vydělávají velice dobré peníze.“

Takovéto postavy pod taktovkou Kyjeva hrají přímo do karet propagandě Rusů a separatistů, kteří ukrajinskou vládu líčí jako „fašistickou juntu“ manipulovanou Západem.

„Tyhle bataliony sestávají z žoldnéřů, nikoliv dobrovolníků,“ řekl Sergej Kavtaradze, reprezentující úřady rebelů v Doněcku. „Jsou to skuteční fašisté, kteří zabíjí a znásilňují civilisty.“ Pan Kavtaradze nemohl citovat důkazy svých tvrzení a tento batalion říká, že ještě neublížil jedinému civilistovi.

Ukrajinská vláda se za používání těchto neonacistů vůbec nestydí. „Nejdůležitější věc je jejich bojový duch a jejich touha učinit Ukrajinu svobodnou a nezávislou,“ řekl Anton Geraščenko, poradce Arsena Avakova, ministra vnitra. „Člověk, který se chopí zbraně, a jde bránit svou otčinu, je hrdina. A jeho politické názory jsou jeho osobní věc.“

Mark Galeotti, expert na ruské a ukrajinské bezpečnostní záležitosti na newyorské universitě, se děsí, že bataliony jako Azov se stanou „magnetem, který přiláká násilnické živly z okraje společnosti z celé Ukrajiny i mimo ni. Nebezpečí spočívá v tom, že z toho vznikne toxický odkaz, který pak zůstane, až ta válka skončí,“ řekl.

Extremistické militantní skupiny, které si vybudovali „své malé vlastní Freikorps,“ a které od základu oponují hledání konsensu, se mohou dožadovat účasti na veřejném životě jako vítězové tohoto konfliktu,“ dodal pan Geleotti. „A co budete dělat, až válka skončí a zbydou vám veteráni z Azova, co se budou roztahovat na hlavní ulici a ve vašich vlastních životech?“

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: telegraph.co.uk

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
10
0
Would love your thoughts, please comment.x