Free Porn
Pátek, 12 července, 2024
Home Nezařazené Plánuje NATO využít ambulančních vozů jako krytí pro "humanitarní" invazi Sýrie?

Plánuje NATO využít ambulančních vozů jako krytí pro “humanitarní” invazi Sýrie?

Přípravy na útok pod falešnou vlajkou s využitím chemických zbraní za účelem svalení viny na Assada jsou dokončeny. Moje komentáře jsou psány modrou barvou.

Paul Joseph Watson
Infowars.com
29. srpna, 2012

Zdroj syrského zpravodajského kanálu tvrdí, že mocnosti NATO v koordinaci se Saudskou Arábií dokončují přípravy na útok pod falešnou vlajkou, kterým plánují obvinit Assadovy síly z použití chemických zbraní – což má být předzvěstí přímé intervence NATO, která využije sanitky jako humanitární krytí pro vojenský útok. Syrská propaganda? Možná, nicméně není pochyb o tom, že Západ – především Spojené státy, Francie, Velká Británie – a místní mocnosti – především Saudská Arábie a Katar – jsou připraveny udělat téměř cokoliv pro to, aby úspěšně dokončily svou proxy invazi Sýrie a svrhly Bashara al-Assada – diktátora, který sice utlačoval svojí opozici, ale celkově působil jako stabilizační prvek v regionu. Civilní svobody syrského lidu jsou všem ukradené, zde se pro změnu zas jedná o propagandu Západu. Sýrie je terčem kvůli svému strategickému významu – vše ostatní je šum.

Reportáž syrského zpravodajského kanálu s anglickými titulky

[iframe width=”600″ height=”330″ src=”http://www.youtube.com/embed/SxKIyk5dgqk?feature=player_detailpage” frameborder=”0″]

Zdroj řekl syrskému zpravodajskému kanálu Addounia, že saudská společnost vybavila 1400 sanitek “protiplynovými” a “protichemickými” filtrovacími systémy v hodnotě $97,000 (cca 1,924,917 Kč) za jeden vůz. To vše v přípravách na útok FSA (Svobodné syrské armády) minomety s využitím chemické munice. Dalších 400 vozů prý bylo vybaveno jako vojenské transporty.

Útok, který má zahrnovat využití Bílého fosforu, Sarinu a Yperitu, má být zahájen v hustě obydlených městech poblíž syrsko-jordánské hranice – nabízí se město Daraa – po kterém začnou vojensky vybavené sanitní vozy proudit do měst s krytím “humanitární pomoci.”

Sanitky s logem “Pomoc syrskému lidu” mají operovat pod zástěrkou pomoci obětem chemického útoku, ale ve skutečnosti se nebude jednat o nic jiného než o vojenské transportéry.

Sanitky budou po své cestě z Riyadhu (hlavní město Saudské Arábie) přes Amman (hlavní město Jordánska) po svém vstupu do Sýrie využity k vytvoření “nárazníkové zóny,” která povede k vojenské intervenci NATO pod zástěrkou potrestání Assadova režimu za vykonaná zvěrstva, tvrdí zdroj.

Společnost poskytující sanitky sídlí v Riyadhu a momentálně vyjednává s Jemenskou vládou ohledně výroby vojenských vozidel pro Jemenskou armádu.

Podle zdroje proběhlo na velvyslanectví Spojených států ve Spojených arabských emirátech setkání mezi hlavou saudského zpravodajského kanálu Al Arabiya a diplomatem Spojených států. Předmětem jednání bylo ujednání programu mediální masáže, která má připravit veřejnost na pravděpodobnost toho, že Assadovy síly použijí chemické zbraně. Krátce po setkání Al Arabiya začala vypouštět zprávy o nevyhnutelnosti chemického útoku vedeného Assadovými silami.

Zpráva se doplňuje s veřejnými prohlášeními v nedávných dnech jak od prezidenta Baracka Obamy, tak od francouzského prezidenta Francois Hollande. Oba vyhrožovali Sýrii vojenským zásahem mimo bezpečnostní radu OSN, pokud použije chemické zbraně.

Během každoročního projevu o zahraniční politice k francouzským velvyslancům, který proběhl v pondělí, Hollande varoval Assada, že jakékoliv využití chemických zbraní syrskou armádou proti povstalcům “bude legitimním důvodem pro přímý vojenský zásah” NATO. Dále pak ujistil povstalce Svobodné syrské armády, že Francie nebude váhat a rozezná je jako legitimní vládu Sýrie.

20. srpna Obama varoval, že jakýkoliv pokus o použití nebo pouhý přesun syrských chemických zbraní by představoval “červenou čáru,” která by vyústila v přímou vojenskou akci Spojených států.

“To by změnilo moje kalkulace; to by změnilo moji rovnici,” řekl Obama.

Celé toto prohlášení je jedna velká (a celkem průhledná) past. Pokud syrská vláda nechce, aby nad jejími chemickými zbraněmi získali kontrolu povstalci, kteří by je mohli použít v útoku pod falešnou vlajkou, musí je buď ubránit, nebo dobře schovat – ideálně obojí. Pro povstalce vedené Al-CIA-dou s podporou tajných služeb Západu je však celkem snadné vytvořit silný vojenský tlak na vybraný sklad chemických zbraní. Pokud syrské jednotky nejsou schopné takový sklad udržet pod kontrolou, je logickou reakcí z takového místa, které je pod palbou, chemické zbraně převézt do bezpečí. Jenže jak Obama řekl, přesun chemických zbraní je záminkou pro vojenskou intervenci. Syrská vláda tak má v podstatě pod pohrůžkou přímého útoku zakázáno podniknout kroky nutné k zajištění svých chemických zbraní. Je to situace, kdy se zákonitě nakonec jedna z podmínek naplní. Buď se povstalci zmocní chemických zbraní, nebo budou syrské síly nakonec “přistiženy při převozu chemických zbraní” do oblastí, které kontrolují. Oba scénáře v konečném důsledku vedou k ospravedlnění vojenské intervence.

Až 60 000 vojáků Spojených států je zjevně připraveno jako součást “nejhoršího možného scénáře,” kdy by vojáci byli “vysláni do Sýrie k zabezpečení chemických a biologických základen ihned po pádu Assadovy vlády.”

Pozorovatelé již měsíce varují, že rebelové podporovaní NATO, Katarem, Saudskou Arábií a Tureckem se připravují k útoku s pomocí chemických zbraní, který by byl sveden na Assada, upozorňujíce na to, jak se rebelové zásobují plynovými maskami.

K tomu všemu bylo během loňského listopadu hlášeno, že libyjská dočasná vláda (podporovaná NATO) souhlasila k odeslání chemických zbraní syrskými rebelům. V červenci bylo hlášeno, že bojovníci Svobodné syrské armády nyní tyto zbraně obdrželi a trénují s nimi na základnách v Turecku.

Svobodná syrská armáda také nedávno oznámila, že získala kontrolu nad raketovou základnou vybavenou chemickými zbraněmi s ospravedlněním, že chtěli zabránit tomu, aby byly zbraně využity syrskou vládou.

Nebylo by to poprvé, kdy byl “útok pod falešnou vlajkou” využit k démonizaci syrské vlády za účelem vykonstruování důvodů pro vojenský zásah.

Jak napsal respektovaný německý daily Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), masakr v Houla, z kterého byly médii estabilishmentu okamžitě obviněny Assadovy síly, byl ve skutečnosti vykonán proti-Assadskými sunnitskými militanty.

Další články, které by Vás mohly zajímat:


BBC cenzuruje svoje vlastní video: Syrští rebelové používají zajatce jako sebevražedné atentátníky

 


Nový mediální spin: Napadneme Sýrii, abychom mohli bojovat s Al-Káidou (kterou tam zuřivě dovážíme)

 


Spojené státy se snaží zahájit plnohodnotnou proxy válku v Sýrii

 


US-NATO válka proti Sýrii: Budou námořnictva západu konfrontovat Rusy u syrského pobřeží?

 


Válečná propaganda z Blízkého východu – velký obrázek

 


Syrští rebelové rabují křesťanské kostely

 


Sýrie nad svým územím sestřelila tureckou stíhačku F-4

 

Článek Paula Josepha Watsona pochází ze zpravodajského serveru Infowars.com

Překlad provedl a komentáře doplnil Jiří Bok, člen klubu Reformy.cz

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
286
0
Would love your thoughts, please comment.x