Pondělí, 28 listopadu, 2022
Home EKONOMIKA Rozhovory EU o koronavirových záchranných úvěrech se zhroutily, přičemž ekonomiky řady států...

Rozhovory EU o koronavirových záchranných úvěrech se zhroutily, přičemž ekonomiky řady států směřují ke krachu

Ministři financí EU debatují buď o koronových dluhopisech, nebo o Mechanismu evropské stability

Jelikož případy koronaviru v Evropě v úterý překročily 200 000 hranici, setkali se ministři financí Evropské unie na videokonferenci, kde se jim ale nepovedlo se dohodnout na kreditní lince z evropského záchranného fondu, jehož účelem je poskytovat kontinentální ekonomice záchranné lano, když ta čím dál více vázne.

Ač nepadla žádná částka, byla hlavní debata o formě výkupu z dluhů. Zatímco jihoevropské země doufaly, že se ministři dohodnou na vytvoření speciálních EU „koronových dluhopisů“, z nichž se bude financovat ekonomický boj s nemocí, tak jiné země – včetně Holandska a Německa – se proti takovému nápadu stavěly.

„Potřebujeme na tom ještě více zapracovat, byl závěr z dnešního večera,“ řekl poté reportérům portugalský ministr financí Mário Centeno, který té poradě předsedal. „Mandát, který jsme dostali od vůdců, je absolutním klíčem pro další kroky.“

Mnohé země by před koronovými dluhopisy upřednostnily možnost otevřít kreditní linky z Mechanismu evropské stability (ESM), řekl Centeno s dodatkem, že se zatím na ničem nedohodli.

Šéf ESM Klaus Regling řekl, že existuje podpora pro nápad na vytvoření kreditní linky, která by měla podporu 2 procent hospodářského produktu zemí eurozóny, a bylo by to spojeno s podmínkami, jak by vlády mohly těchto peněz použít.

V důsledku toho se touto záležitostí budou muset zabývat vůdci vláda EU, kteří na čtvrtek plánují summit ve formě videokonference.

Počet potvrzených případů koronaviru v Evropě vyrostl ze 196 842 v pondělí na 220 799 v úterý, kdy oběti vzrostly z 10 372 na 12 139.

V úterý Financial Times referoval, že ekonomická aktivita se jak Evropě, tak ve Spojených státech zhroutila do rekordních hlubin.

Náhledový obrázek:  Francouzští vojáci diskutují ve vojenské polní nemocnici postavené v Mulhouse ve východní Franci, 23. března 2020. Region Grand Est je teď ve Francii epicentrem epidemie, která je už v Evropě třetí v počtu pohřbených obětí po Itálii a Španělsku. (AP Photo/Jean-Francois Badias)

editor: Remix News

author: Dénes Albert

Zdroj: https://rmx.news/article/article/eu-fails-to-agree-on-coronavirus-credit-line-as-economy-crashes

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Perfektní krach při prosazování perfektní hospodářské soutěže

Zákonodárci Evropské unie, kteří už dlouho zírají na to, jak s USA a s Čínou prohrávají v inovativní hře, tvrdí, že našli pachatele tohoto kontinentálního...

Svět pořád potřebuje přívod ruské ropy, varuje uprostřed první skutečně globální energetické krize šéf IEA

„Svět se nachází uprostřed první skutečně globální energetické krize,“ řekl dnes v Singapuru výkonný ředitel Mezinárodní energetické agentury Fatih Birol.

26 z 56 francouzských jaderných reaktorů je mimo provoz kvůli zkorodovaným trubkám nebo údržbě

Francie přechází do režimu studené zimy. Protesty začínají už teď. Koroze trubek, údržba a pracovní spory už odstavily z provozu...

Most Popular

Ruská Wagnerova skupina poslala Europarlamentu zkrvavené porážecí kladivo

V reakci na hlasování v Europarlamentu z minulého týdne určující Rusko jako „státního sponzora terorismu“ poslal tomuto evropskému orgánu jeden s Kremlem spjatý činitel hrozivý vzkaz.

EU obviňuje Washington, že tyje z Ukrajinské války

„Devět měsíců po invazi na Ukrajinu začíná Vladimir Putin tříštit Západ,“ všímá si Politico v překvapujícím přiznání, které znamená ohromující obrat oproti předchozímu...

Nikdy to nebylo o Ukrajině

Mluvčí ministerstva zahraničí Ned Price na svém tiskovém briefingu 21. března řekl shromážděným reportérům, že „Prezident Zelenskyj dal také velice jasně najevo,...

Akademická svoboda je mrtvá, říká proti-lockdownový profesor ze Stanfordu

Profesor ze Stanfordu, který zpochybňoval lockdownovou ortodoxii, varoval, že „akademická svoboda je mrtvá,“ a že všichni ti, kdo se postavili povídačce režimu,...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x