Čtvrtek, 25 dubna, 2024
Home Nezařazené Sněmovna schvaluje plán na vyzbrojení a výcvik ISIS k boji proti ISIS

Sněmovna schvaluje plán na vyzbrojení a výcvik ISIS k boji proti ISIS

Syrští „rebelové“ jsou skoro všichni členy buď ISIS nebo al-Kaiídy.

Ve středu Sněmovna reprezentantů schválila Obamův plán vycvičit a vyzbrojit „umírněné syrské rebely, aby vzdorovali rostoucí hrozbě organizace Islamistický stát,“ uvádí Washington Post.

http://www.youtube.com/watch?v=p6OPpwTfEqs&feature=player_embedded

S tím je ale problém: mezi syrskými „rebely“ je velmi málo těch „umírněných“, co by se měli vyzbrojovat a cvičit, pokud tam vůbec nějací jsou. Jinými slovy bude Obama a Kongres vyzbrojovat a cvičit ISIS a další al-Kaiídou inspirované radikální wahábitské skupiny.

Neexistuje nic takového jako skupina umírněných sekulárních rebelů

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Dokonce i New York Times ten mýtus, že existuje něco takového jako sekulární a umírněná opozice vůči syrské vládě, vyvracel. „Nikde v rebely kontrolované Sýrii není žádná sekulární bojová síla, o níž by šlo mluvit,“ napsal do těchto novin 27. dubna 2013 Ben Hubbard.

„Mám takový dojem, že tam žádní sekulární nejsou,“ řekla Times Elisabeth O’Bagy z Institutu pro studia války.

„Syrská revoluce požírá své děti, a ISIS je ten žrout,“ řekl loni v listopadu Christian Science Monitor ředitel Centra pro středovýchodní studie  na University of Oklahoma Joshua Landis.

Většina médií establišmentu předstírá, že ta „umírněná“ Svobodná syrská armáda (FSA) je sekulární a demokratická. To není pouhé překrucování, to je nestoudná propaganda střižená k našemu oklamání. Stephen Gowans píše:

Nemusíte být zrovna oddaným přívržencem sekulární společnosti, abyste patřil k FSA. Opravdu, podle Reuters, vojenskému velení této organizace „dominují islamisté“. Associated Press uvádí, že „Mnohé z těch účastnících se skupiny mají silnou islamistickou agendu, a některé bojují takovými způsoby, že by to Západní přívržence vyděsilo. Patří k tomu brigáda Twheed, jejíž ideologie je podobná Muslimskému bratrstvu a Sokoli Damašku, což je ultrakonzervativní islamistická skupina.“ Wall Street Journal referuje, že brigádní generál Mithkal Albtaish, vůdce FSA, říká, že této organizaci „dominují islamistické skupiny, které fungují v úzké součinnosti s al Nusra,“ tj. s teroristickou skupinou přidruženou k al-Kaiídě. Domněnka, že FSA jsou sekulární, je mylná.

Al-Nusra a ISIS v červnu fúzovaly. Řada frakcí uvnitř FSA rovněž vyhlásila loajalitu k ISIS včetně Ahl Al Athar, Ibin al-Qa’im a Aisha. Kolem 20 000 žoldnéřů FSA bylo vycvičeno US a ti byli příjemci raket a protitankových raket TOW dodaných zadními vrátky přes Katar a Saúdskou Arábii.

Členové FSA přebíhali v houfech k al-Nusra. „Brigáda Ahrar al-Shimal od FSA se přidala k al-Nusra jako celek, zatím brigáda Sufiyan al-Thawri v Idlibu ztratila 65 svých bojovníků ve prospěch al-Nusra před několika měsíci kvůli nedostatku výzbroje. Podle odhadů přišla FSA o čtvrtinu všech svých bojovníků,“ hlásil v květnu 2013 The Guardian.

Zbraně poskytuje CIA

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

CIA dodávala skupinám al-Kaiídy v Sýrii zbraně přinejmenším od roku 2012, což je fakt, který rovněž odhalil The New York Times. K dodávkám patřilo, jak to bylo loni v březnu, více než 160 vojenských nákladních letounů jordánských, saúdských a katarských vojenských dopravních letadel přistávajících na letišti Esenborga u Ankary a na dalších tureckých a jordánských letištích.  Úsilí o vyzbrojení al-Nusra – teď plně sloučené s ISIS – a dalších džihádistických skupin koordinovalo americké zpravodajství:

Důstojníci amerického zpravodajství z úřadoven na tajných místech pomáhali arabským vládám nakupovat zbraně, včetně velkých odkupů z Chorvatska a hodnotili velitele a skupiny rebelů, aby se rozhodli, kdo by měl ty zbraně, co dorazily, dostat, tvrdí pod podmínkou anonymity různí američtí činitelé.

Kromě vyzbrojování ISIS v Sýrii cvičila US Army džihádisty v používání těchto zbraní. „Členy Islamistického státu Iráku a Levanty, čili ISIS, cvičili v roce 2012 US instruktoři pracující na tajné základně v Jordánsku, uvádí informovaní jordánští činitelé,“ napsal v červnu Aaron Klein.

Podpora pro Obamovy plány je jen okrajová

Vyzbrojování a výcvik ISIS k boji proti ISIS nemá však ani v Kongresu plnou podporu. Obamovým návrhům oponovalo 40 procent Demokratů, kteří mají obavy, že to pouze rozšíří a zhorší na Středním východě násilnosti. Je tomu tak i přes ten tenký závoj propagandy establišmentu prováděné přesně podle k tomu zkonstruovanému plánu.

Na druhou stranu republikánští neoconi ve Sněmovně tento plán podporují. Ti si ve skutečnosti myslí, že Obamův plán je neskutečná měkkota a nejde dost daleko. Po loňských listopadových volbách, když zákonodárci vedli velmi širokou debatu o boji proti islamistickým militantům, „jeden z vrcholných vůdců Republikánů v hlubokém opovržení Ústavou navrhl, že Kongres by mohl dát presidentovi prázdný šek s vojenskými pravomocemi, i kdyby ho Obama nechtěl,“ hlásí Post.

Skupiny neoconů vyrazily také na Twitter a dožadují se tam věčné války.

I přes výhrady velké menšiny mezi Demokraty obě strany podporují vyzbrojování a výcvik ISIS k boji proti ISIS a zajišťují, aby válka proti terorismu pokračovala donekonečna, nebo přinejmenším dokud US vláda v důsledku vnitřních rozporů a tíhy astronomického dluhu nezkolabuje.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Mluvčí sněmovny John Boehner a vůdce senátní menšiny Mitch McConnell „pracují v součinnosti na strategii napříč oběma komorami konstruované k tomu, aby se stranické řady obou partají držely jednotné a rychle postupovaly směrem ke schválení těchto opatření,“ uvádí Post.

„Od Sněmovny se očekává, že Obamovi udělí krátkodobé pravomoci jako součást dodatků k rozsáhlejším opatřením o financování federálních agentur, o kterých se očekává, že budou schválena po debatě v úterý a ve středu, říkají asistenti vůdců Republikánů. Jakmile to Sněmovna schválí, Senát se do těchto záležitostí pustí příští týden před odkladem kvůli volbám.“

http://www.youtube.com/watch?v=3B6J8DNcqIk&list=UUvsye7V9psc-APX6wV1twLg&feature=player_embedded

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

Čtěte také:

 

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
13
0
Would love your thoughts, please comment.x