Navržený zákaz slouží jako zadní vrátka pro kontrolu zbraní, když podlomí globální nabídku munice.
Agentura spojených národů navrhuje celosvětový zákaz olověné munice, který by posloužil jako zadní vrátka pro kontrolu zbraní, když by munici učinil prohibitivně drahou.
Konvence o migrujících druzích Spojených národů fungující v rámci Environmentálního programu OSN se 4. – 9. listopadu schází v Quitu v Ekvádoru, aby diskutovala o zákoně zakazujícím olovo, který má doporučit vědecká rada.
Referenční materiál pro tuto konferenci poukazuje, že „dobrovolný přístup k omezení používání olověné munice“ na národních úrovních nefunguje, a aby navržený zákaz fungoval, bude zapotřebí vyřešit řadu „societálních otázek“ včetně filosofických otázek týkajících se zbraňových práv a vyššího vládního dohledu nad střílením.“
„Co se týče olověné munice, je nejúčinnějším způsobem redukce rizika pro migrující ptáky vytvoření legislativního procesu restrikce prodeje, držení a používání olověné munice, aby se zajistilo, že v prostředí nezůstane nezachycená olověná munice,“ uvádí dokument.
Dokument rovněž tvrdí, že ekonomický dopad takovéhoto zákazu pro lovce bude minimální, což je očividně nesmysl, uvážíme-li, že výzkumná firma zjistila, že takovýto existující zákaz v Kalifornii nejspíš povede k 300% nárůstu ceny munice prodávané v tomto Zlatém státě.
„Na základě průzkumu u kalifornských myslivců doženou vyšší ceny munice 36% kalifornských myslivců k tomu, aby buď s lovem skončili, nebo omezili svou účast,“ konstatuje 15 stránková zpráva od Southwick Associates a National Shooting Sport Foundation. „Třináct procent kalifornských myslivců hlásí, že v důsledku vyšších cen úplně lovu zanechají.“
„Dalších 10% si není jistých, jestli budou s lovem pokračovat a dalších 23% řeklo, že nejspíš budou lovit méně než v nedávných letech.“
A protože velká část munice v současnosti obsahuje nějakou formu olova, tak by navrhovaný zákaz v podstatě omezil nabídku munice hluboko pod globální poptávku.
„Vzhledem k probíhajícímu národnímu nedostatku munice hlásí výrobci jen velmi malou přebytkovou kapacitu a specializované stroje, které by byly k dispozici k rozšíření produkce alternativní nikoliv olověné munice,“ uvádí zpráva ohledně kalifornského zákazu olova, který lze rovněž připsat navrženému zákazu OSN. „Zpráva výrobců o produkci alternativní munice uvádí, že ji lze zvýšit jen o 5,5% u středově roznětky a není možné zvýšit produkci munice s obvodovou roznětkou pro pušky.“
To ale nebude žádný nezamýšlený důsledek, navržený zákaz je spíše pravým záměrem uvážíme-li, že OSN už strávila roky pokusy o globální vymýcení zbraňových práv.
Takto se proti-zbraňové organizace při návrzích zákazu munice schovávají pod pláštíkem obav o životní prostředí, a kdyby se to realizovalo, tak by to mělo exponenciálně větší účinek na vlastnictví zbraní než na životní prostředí.
Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček.
Zdroj: prisonplanet.com
Čtěte také:
- Karel Schwarzenberg. Lesk a bída kurtizán po česku
- Čeká nás období dražší ropy i benzínu?
- Zpravodajské zdroje: Obama sází na úder na Sýrii k dosažení dohod s Putinem
- Věřitelé z Trojky se dožadují konfiskace domovů kvůli “upevnění stability” Řecka
- FILM: Globalní oteplování nebo globální vláda?