Free Porn
Pátek, 12 července, 2024
Home Nezařazené Sýrie nad svým územím sestřelila tureckou stíhačku F-4

Sýrie nad svým územím sestřelila tureckou stíhačku F-4 [naposledy aktualizováno 5.7 23:59]

Poslední aktualizace 5.7 23:59 | Původní datum publikace 22.6 20:56 |

Turecko svolalo mimořádné zasedání bezpečnostní rady. Sýrie sestřelila tureckou stíhačku nad svým územím – první to ohlásila libanonská, Hizballáhem vlastněná televizní stanice al-Manar.

“Zdroje mezi syrskými bezpečnostními složkami potvrdili Al-Manarovu korespondentovi v Damašku, že syrské obranné síly sestřelily tureckou bojovou stíhačku,” prohlásila stanice sídlící v Bejrůtu. Zpráva říká, že stíhač F-4 se zřítil ve Středozemním moři s dvěma piloty na palubě.

Turecká státní televize prohlásila, že turecká pobřežní hlídka záhajila pátrací akci v syrských vodách. Prý byl nalezen padák.

Není jasné, co dělala turecká stíhačka nad syrským územím. Turecká vláda prohlásila, že ztratila rádiový kontakt s letounem poté, co vzlétl z letiště Erhac ve východní provincii Malatye.

Dříve tento měsíc bylo odhaleno, že Free Syrian Army (svobodná syrská armáda – zkráceně FSA) operuje v Turecku s podporou vládní rozvědky MIT. FSA také měla obdržet zbraně ze Saudské Arábie a Kataru. FSA potvrdila, že dostávají kalašnikovy, samopaly, ruční protitankové granátomety a další protitankovou výzbroj od zemí Zálivu. Turecko asistovalo v dodávání těchto zbraní, jak píše The Independent.

“Turecko poskytuje FSA přístřešky jen pár metrů – nikoliv kilometrů – od hranic se Sýrií,” řekl žurnalista Pepe Escobar v dubnu. “Turecko tak pokročilo k hranici, umožnujíce FSA rýchlé útoky přes hranice proti suverénnímu státu. Představte si, co by se dělo, kdyby se podobný scénář odehrával, řekněme na hranici Spojených států a Mexika, v Arizoně nebo Texasu.”

Dříve v tomto týdnu New York Times prohlásily, že “Podle amerických a arabských rozvědek malé množství agentů CIA operuje v jižním Turecku a pomáhá spojencům rozhodovat, kteří bojovnící syrské opozice dostanou výzbroj pro boj se syrskou vládou.”

CIA také podle New York Times zvažuje poskytnutí “satelitních snímků a dalších detailních informací ohledně pozic syrských vojáků a jejich pohybů” a také “zda pomůže opozici založit základní rozvědkové služby.”

V Lednu bylo hlášeno, že MI6, CIA a britské SAS jsou v Sýrii a spolupracují s FSA a Syrskou národní radou na svržení al-Assadova režimu. Svobodná syrská armáda je široce rozeznávána jako výtvor NATO. Skládá se z větší části z militantů Muslimského bratrstva – což je samo o sobě výtvorem britských tajných služeb – a je financováno, podporováno a vyzbrojováno Spojenými státy, Izraelem a Tureckem.

Turecko zatím nevysvětlilo, co jeho stíhačka dělala nad syrským územím, což vytváří spekulace, zda Turecko neposkytuje vzdušnou podporu jednotkám FSA operujícím uvnitř Sýrie.

Jádro článku pochází z infowars.com

Pokud situace bude eskalovat, článek bude průběžne aktualizován!

Aktualizace 21:48: Turecký prezident Erdogan “nepotvrdil hlášení, že se Damašek omluvil za sestřelení letadla”. Turecko zatím nevydalo žádné informace o pilotech., které se prý podařilo zachránit. Více informací má být dostupných po skončení zasedání bezpečnostní rady.

Bassma Kodmani, reprezentantka a hlava Foreign Affairs (zahraničních záležitostí) Syrské národní rady – což je koalice syrských opozičních skupin se sídlem v tureckém Istanbulu – se letos účastnila setkání skupiny Bilderberg v Chantilly, Virginie. To je jen další indikací toho, že Západem otevřeně osnovaná změna režimu v Sýrii a následná balkanizace země již byla odsouhlasena.

Aktualizace 9:15: Reuters: Syrská armáda tvrdí, že tureckou stíhačku sestřelila “nad svými vodami.” Stále není potvrzeno, zda piloti přežili nebo ne. Od toho se nejspíše bude odvíjet případná odvetná akce Turecka, ať už vojenská nebo jiná. Celé prohlášení syrské armády, které koluje médii: “Naše protivzdušné obranné síly konfrontovaly cíl, který pronikl do našeho vzdušného prostoru nad našimi vodami před pátečním odpolednem a sestřelily ho. Ukázalo se, že se jednalo o turecký vojenský letoun.”

Aktualizace 25.6 20:30: V tuto chvíli i ti, kteří nikdy neslyšeli o Tonkinském zálivu vědí, kam to vše směřuje. Zde jsou prohlášení z Turecka:

  • Turecká stíhačka vstoupila nad syrské území “omylem” – Anric
  • Turecká stíhačka byla v syrském vzdušném prostoru jen 5 minut – Anric
  • Syrský akt “nezůstane nepotrestán” – Anric
  • Syrský akt “nepřátelský,” “chladnokrevný” – Anric
  • Sýrie sestřelila tureckou stíhačku bez varování – Nuland
  • Turecko vyvolá články 4 & 5 na setkání NATO (v úterý) – Anric
  • Turecko bude proti Sýrii postupovat legální cestou – Anric
  • Turecká stíhačka byla sestřelena v mezinárodních vodách – Anric
  • Turecký zástupce prvního ministra tvrdí, že Sýrie vypálila na turecké pátrací záchranné letadlo (nesestřeleno) – Associated Press

Aktualizace 27.6 00:11: Dle tureckých médií přesouvá Turecko velké množství vojáků a vybavení na syrskou hranici.

Times of Israel napsaly dnes večer následující:

“Velké množství tureckých vojáků – včetně alespoň patnácti dělostřeleckých jednotek s velkým dosahem a tanků – se přesunulo na syrskou frontu z východního města Diyarbakir. Video publikované tureckou zpravodajskou stanicí Cihan ukazuje turecké tanky převážené na nákladních vozech směrem k frontě.”

Po sestřelení tureckého stíhače nad syrským územím turecký první ministr Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že armáda bude reagovat na jakýkoliv další incident.

“Tak jako přátelství Turecka vzbuzuje úctu, musí i hněv Turecka nahánět hrůzu” řekl Erdogan ve svém projevu před parlamentem.

Rusko mezitím prohlásilo, že by sesetřelení turecké stíhačky nad syrským uzemím nemělo být vnímáno jako provokace – to v překladu znamená, že stále stojí (pravděpodobně i vojensky) za Sýrií.

Jedná se o další médii vedenou snahu přilévat olej do ohně, nebo se Turecko skutečně nechá použít k zahájení širšího konfliktu? To brzy zjistíme..

Aktualizace 2.7 02:20: BBC: Turecko dnes vyslalo šest stíhačů F-16 k hranici se Sýrií krátce poté, co se k ní přiblížily syrské helikoptéry, prohlásila turecká armáda. Celkem šest stíhaček bylo vysláno do oblasti v reakci na tři takové nedělní incidenty a to přesto, že nedošlo k žádným narušením hranic, citovala zpravodajská agentura Reuters. V pátek Turecko oznámilo, že začalo u hranice se Sýrií rozmísťovat raketomety a protiletecké systémy, jakožto odpověď na sestřelení svého stíhače F-4.”

Samozřejmě, bez skutečné potvrzené provokace – jakou byla ta, kterou Turecko zkusilo na Sýrii – nezbývá Západním médiím nic jiného, než pokračovat ve své rétorice a ukazovat prstem jen na jednu stranu syrského příběhu.

A nyní trochu reality, ukryté v článku Wall Street Journal:

Bývalý vysoký funkcionář Spojených států, který úzce spolupracoval s Tureckem, prohlásil, že cílem letu bylo otestovat syrskou reakci. Řekl: “Myslíte si snad, že tam to letadlo bylo omylem?”

“Všechny tyto země testují a zkouší, jak rychle jsou zaznamenány a jak dlouho trvá, než na ně někdo zareaguje,” prohlásil vysoký funkcionář Spojených států. “Je to součástí tréninku.”

Turecký funkcionář prohlásil, že letoun nebyl na špionážní misi. “Všichni členové NATO odsoudili syrský akt nepřátelství a podpořili Turecko.”

Tak se na to podíváme: potvrzená sebeobrana, a přesto “všichni členové NATO” stojí na straně agresora. Fakta budiž zatracena. Jak originální..

Aktualizace 5.7 23:59: Turecký Generální štáb oznámil, že těla obou pilotů, kteří byli nezvěstní po sestřelení tureckého stíhače, byla nalezena ve Středozemním moři. Od té doby jsou turecké stíhačky u syrských hranic na denním pořádku, což k uklidnění situace nijak nepřispívá. Vojensko-námořní seskupení zemí NATO mezitím zahájilo cvičení ve Východním Středomoří v poměrné blízkosti syrských hranic. Podle oficiální legendy budou tři fregaty z Turecka, Německa a Francie nacvičovat „způsoby boje proti terorismu.“ Spojené státy mezitím v reakci na iránský tah směrem k zablokování embarga EU na ropné importy, které vešlo do platnosti v neděli, posílají do Perského zálivu „značné vojenské posily“. Má se jednat o jasnou zprávu směrem k iránskému vedení. Vše tak zatím naneštěstí směřuje k Obamovu „říjnovému překvapení.“

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x