Free Porn
Úterý, 25 června, 2024
Home Nezařazené Už jste letos zaplatili daň z čerpání dovolené?

Už jste letos zaplatili daň z čerpání dovolené?

Pomalu se blíží konec prázdnin a s ním i datum platby daně z čerpání dovolené, která je novým nástrojem naší obrozené koaliční vlády ve spravedlivém boji za sociální smír a rovnost všech občanů před zákonem  a mamonem. Zakroužkujte si v kalendáři 31. 8. a pokud nevíte o co se jedná, přečtěte si následující text.

Ministr financí Andrej Babiš stále zápolí s naplněním příjmové stránky státního rozpočtu. Po úspěšném nasazení daňové kobry, zpřísnění dohledu nad živnostenskými parazity či náboru dalších úředníků na efektivnější práci finančních úřadů, se s předsedou vlády Sobotkou podívali i na jisté mezery v celkovém zdanění obyvatelstva.

Bylo nejvýše nutné zacelit rozpočtovou díru po snížení DPH na knihy a pleny, neboť státní kasa není žádná dojná kráva pro intelektuály a mladé rodiny. Státní kasa se musí hlavně řádně plnit, aby pak bylo možno platit dotace, investiční pobídky  a jiné motivační programy pro partajní sponzory, popřípadě sociální a úřednické dávky pro budoucí voliče.

Okamžitě zvýšit DPH po zavedení třetí sazby nebylo politicky průchozí. V hlavách elektorátu by to mohlo způsobit pochybnosti a zmatek. Daň z příjmu skoro nikdo neplatí, spotřební daně už jsou tak vysoké, že lidi přestávají raději kouřit, chlastat i jezdit. Racionální variantou se tak zdálo nějakou finanční fintou opět zvýšit zdanění práce.  A ještě to vymyslet tak, aby to nebylo nikde pořádně vidět, jako třeba dvojí odvody na sociální a zdravotní zabezpečení.

Legislativní odborníci dali hlavy dohromady a při projednávání zákona o povolené kyselosti jablek domácí produkce, přidali paragraf o dodatečném zdanění placených dnů pracovního volna, lidově zvaných dovolená. Zákonodárci vycházeli z předpokladu, že když už se někdo může v létě válet na chalupě, u moře či v zimě poskakovat po horách, aniž by produkoval nějaké hodnoty pro společnost, jistě mu nemůže vadit, že stát tuto zahálku nebude tolerovat v plné míře.

V rámci sociální spravedlnosti pak přibyl ještě další paragraf, který srovnal před finančním úřadem třídu zaměstnanců a zaměstnavatelů. Je sice pravda, že majitel firmy či živnostník musí svému zaměstnanci dny volna platit a sehnat si za něj na dobu volna brigádu, ale určitě by nebylo dobré, aby on sám novou daň z dovolené neplatil, ačkoliv si ji třeba ani nemůže vybrat. Pro tyto případy byly určeny dvě sazby.

Za zaměstnance odvede firma DZD ve výši 12% proplacené mzdy za pobyt na dovolené, pro neustále pracující vykořisťovatele je stanovena roční sazba za 5 týdnů DZD ve výši 11% průměrné mzdy, a to i v případě, že by chtěl svoje daňové přiznání optimalizovat tím, že se z pracovního procesu nehne ani na minutu.

Na novou daň byl vydán speciální formulář MiFin 1596/2014, kde na šesti stranách A4 vyplní každý povinný daňový poplatník veškeré požadované údaje, včetně destinace a celkové ceny pobytu. Pokud tato částka překročí cenu 10 000,- Kč na jednoho dovolenkáře z rodiny, bude mu ještě dopočítána tzv. daň z luxusu ve výši 45% hodnoty rekreace.

Takže, vážený daňový poplatníku, už máš spočítáno a zaplaceno? Že je to nějaký nesmysl? Že jsi o tom nikdy neslyšel? Určitě jsi si naprosto jistý?

 

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

 

 

Karel Kříž vyšlo na:

Už jste letos zaplatili daň z čerpání dovolené?

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
14
0
Would love your thoughts, please comment.x