Free Porn
Pátek, 21 června, 2024
Home Nezařazené Basilej III: Jak BIS pomůže zbořit globální ekonomiku

Basilej III: Jak BIS pomůže zbořit globální ekonomiku

Nová soustava regulací, o nichž většina lidí nikdy neslyšela, které vypracovala úžasně mocná organizace centrálního bankovnictví, o níž většina lidí ani nevěděla, že vůbec existuje, bude mít v následujících několika letech dramatický účinek na globální finanční systém. Ta nová soustava regulací je známa jako „Basilej III“ a vypracovala ji Banka pro mezinárodní vyrovnání. Bance pro mezinárodní vyrovnání se říká „centrální banka, centrálních bank“ a její ústředí je v Basileji ve Švýcarsku. K Bance pro mezinárodní vyrovnání patří 58 hlavních centrálních bank (včetně Federálních rezerv) a rozhodnutí přijímaná v Basileji mají často větší dopad na směřování globální ekonomiky než cokoliv, co dělá president Spojených států nebo US Kongres. Abyste pro to spatřili příklady, tak se stačí jen ohlédnout zpět na poslední finanční krizi. Basilej II a Basilej 2.5 sehrály hlavní roli při vykrystalizování krachu hypotéčního trhu. Nyní se rozbíhá nová sada regulací známá jako „Basilej III“. Realizace těchto nových předpisů začíná letos a do závěrečné fáze se dostane do roku 2019. Ty nové regulace dramaticky zvýší požadavky na kapitálovou přiměřenost a významně omezí využití nízké míry rezerv. To samozřejmě zní jako ten správný cíl, problém je ale v tom, že celý globální finanční systém je v tomto okamžiku založen na úvěru, a tyto nové regulace podstatně omezí toky úvěrů. Jediným způsobem, jakým ta gigantická bublina dluhů, v níž žijeme, může pokračovat ve své existenci, je v tom, že bude nadále expandovat. Omezením toku úvěrů hrozí tyto nové regulace prasknutím této dluhové bubliny a vyvoláním pádu celé globální ekonomiky.

Není tomu tak, že by současný globální finanční systém byl jakkoliv trvale udržitelný. Každý s aspoň půlkou mozku vidí, že globální finanční systém je pyramidová hra, která je předurčena ke kolapsu. Avšak Basilej III může přivodit ten kolaps rychleji, než by k tomu mohlo dojít jinak.

Co přesně vlastně je ta Basilej III? Následuje definice z oficiální webové stránky Banky pro mezinárodní vyrovnání …

„Basilej III“ je podrobná soustava reformních opatření vypracovaná Basilejskou komisí pro dohled nad bankami k posílení regulace, dohledu a správy rizika v bankovním sektoru. Tato opatření jsou zaměřena na:

·         Zlepšení schopnosti bankovního sektoru absorbovat šoky vznikající z finančních a ekonomických tlaků, ať už z jakéhokoliv zdroje.

·         Zlepšení managementu a správy rizika.

·         Posílení transparentnosti a otevřenosti bank.

Na první pohled to všechno vypadá dobře. Když se ale začnete dívat na podrobnosti, začne vám docházet, co to bude pro globální finanční systém znamenat. Od bank se začne vyžadovat, aby měly vyšší poměr rezerv a využívaly méně částečných záruk. Banky budou muset být na peníze opatrnější, což je dobrá věc, ale rovněž to znamená, že úvěry už nepotečou tak volně. Bohužel jediným způsobem, jak se může udržet dluhová bublina, je v tom, že bude expandovat. Cokoliv, co zpomalí přítok snadných peněz, hrozí, že ukončí existenci té dluhové bubliny.

Tyto nové regulace budou rozfázovány mezi roky 2013 až 2019. Můžete se podívat na graf, který ukazuje realizační rozvrh regulací Basilej III třeba tady.

Tak co je na ukončení dluhové bubliny tak špatného?

No, protože to vyvolá zmizení té falešné prosperity, které jsme si dosud užívali, a to bude nesnesitelně bolestivá korekce.

Bohužel většina lidí nemá ponětí, co se děje. Většina lidí nikdy ani neslyšela o „Basileji III“ či o „Bance pro mezinárodní vyrovnání“. Většina lidí předpokládá, že lidé, které zvolili do úřadu, vědí, co dělají, a mají všechno pod kontrolou.

Bohužel, vůbec tomu tak není. Pravdou je, že nevolený, nikomu se neodpovídající orgán centrálních bankéřů činí rozhodnutí, která nás hluboce ovlivní, a my moc nemáme možností s tím něco nadělat.

Ten nevolený, nikomu se nezodpovídající orgán centrálních bankéřů sehrál ve vyvolání té poslední finanční krize významnou roli. Následuje krátký výňatek z nedávného článku vystaveného na Before It’s News

Pokud máte jakékoliv otázky o síle těchto Basilejských bankovních regulací, můžete se také podívat na účinky Basileje II a 2.5, jaké znamenaly pro tržní výsledky na trzích s bydlením ve Spojených státech amerických v roce 2008. Ta bublina trhu s domy a pak krize tohoto trhu měla mnohé příčiny, ale Basilej II a 2.5 byly s největší určitostí tím špendlíkem, který tu bublinu s domy propíchl, což pak vedlo k finanční krizi 2008-09.

Ví o tom ale většina lidí?

Samozřejmě, že ne. Většina lidí chce obviňovat Republikány nebo Demokraty nebo Bushe či Obamu a nemají ani ponětí o finančních nitkách vedoucích k loutkám, za které se tahá na těch skutečně nejvyšších úrovních.

To je tak důležité, že jsme se dali do vzdělávání lidí o tom, jak ten globální finanční systém opravdu funguje. Následuje shrnutí o tom, jak Banka pro mezinárodní vyrovnání funguje z jednoho z mých předchozích článků nadepsaného „Kdo kontroluje peníze? Tajně to dělá nevolená, nikomu se neodpovídající centrální banka světa“…

Nesmírně mocná mezinárodní organizace, o které většina lidí nikdy vůbec neslyšela, tajně kontroluje nabídku peněz na celé planetě. Nazývá se Banka pro mezinárodní vyrovnání a je centrální bankou centrálních bank. Sídlí v Basileji ve Švýcarsku, má ale pobočky i v Hong Kongu a v Mexico City. Je to v podstatě nevolená, nikomu se nezodpovídající centrální banka světa, která má naprostou imunitu proti zdanění a proti národním zákonům. Dokonce Wikipedia přiznává, že „není odpovědná žádné jednotlivé národní vládě.“ Banka pro mezinárodní vyrovnání bývala využívána k praní peněz pro nacisty během II. světové války, v těchto dnech je ale hlavním účelem BIS vést a směřovat centrálně plánovaný globální finanční systém. Dnes patří 58 globálních centrálních bank k BIS, a ta má daleko více moci nad tím, jak si během let povede US ekonomika (či kterákoliv ekonomika, o kterou jde) než má kterýkoliv politik. Každé dva měsíce se centrální bankéři světa shromažďují v Basileji na další „Globální ekonomické schůzi“. Během těchto schůzek se činí rozhodnutí, která ovlivňují každého muže, ženu a dítě na planetě, a to se nikomu z nás ani nezmínili, o co tam jde. Banka pro mezinárodní vyrovnání je mezinárodní organizací, kterou založila globální elita a funguje ve prospěch globální elity a je určena k tomu, aby byla jedním ze svorníků konstrukce vynořujícího se nového ekonomického systému.

I když většina lidí nikdy neslyšela o BIS, pravdou je, že globální elita s ní má už dávno velké plány. V zase dalším článku jsem uvedl citaci z knihy profesora historie z Georgetown University Carroll Quigley, kterou před mnoha lety nazval „Tragédie a naděje“…

Mocnosti finančního kapitalismu měly další dalekosáhlý záměr, a to nic menšího než vytvořit světový systém finanční kontroly v soukromých rukou schopný dominovat nad politickým systémem ve kterékoliv zemi i nad ekonomikou světa jako celku. Tento systém měl být kontrolován ve feudálním stylu centrálními bankami světa fungujícími v souhře přes tajné dohody, jichž se dosahuje na četných soukromých schůzkách a konferencích. Vrcholem tohoto systému byla Banka pro mezinárodní vyrovnání v Basileji ve Švýcarsku, soukromá banka vlastněná a kontrolovaná světovými centrálními bankami, které jsou samy soukromými korporacemi.

Dnes už takový systém máme a většina lidí ani neví, že tohle existuje.

A až další velká finanční krize udeří, tak bude v médiích maistreamu nejspíš o Bance pro mezinárodní vyrovnání jen velmi málo.

Ale zrovna teď pomáhá BIS postavit jeviště pro nadcházející velký propad nabídky úvěrů – credit crunch.

Připravujte se na to, dokud můžete, protože čas běží.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček zdroj:theeconomiccollapseblog.com

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
15
0
Would love your thoughts, please comment.x