Free Porn
Čtvrtek, 30 května, 2024
Home Nezařazené Guardian: Bilderberg 2013 přichází do hotelu Grove ve Watfordu

Guardian: Bilderberg 2013 přichází do hotelu Grove ve Watfordu

Shromáždění skupiny Bilderberg se dostane větší pozornosti než obvykle, jelikož žurnalisté a bloggeři budou z Watfordu referovat.

Protestující z Bilderbergu 2012. Od letošního shromáždění globální elity ve Watfordu se očekává, že bude neobvykle otevřené. Photograph: Mark Gail/The Washington Post

Pokud hledáte místo k uspořádání světového summitu nejmocnějších politiků, tak se k tomu opravdu hodí jen jedno místo: Watford. Myslím, že Seychelly musely už být vyprodané.

Ve čtvrtek odpoledne nastane elegantní nájezd rojící se opojného směsice politiků, šéfů bank, miliardářů, generálních ředitelů a evropských královských rodin na hotel Grove severně od Watfordu, aby začali výroční konferenci Bilderberg.

Je to pozoruhodná scéna – jeden z přírodních divů – a nejvíce vzrušující věc, která se ve Watfordu událo od té doby, kdy kruhový objezd A412 dostal dopravní světla. Na oblast kolem hotelu je uzávěra: místní musí ukazovat pasy, aby se dostali domů. Vzrušující je to i kvůli delegátům. Ze svého fára vyhupsne CEO Royal Dutch Shell natěšený na to, že stráví tři celé dny v politických rozhovorech s šéfem HSBC, presidentem Dow Chemical, svými nejoblíbenějšími evropskými ministry financí a US šéfy rozvědky. Tato konference je pro všechny plutokraty výročním zlatým hřebem už od roku 1954. Jediným rokem, kdy Bilderberg vynechali, byl 1976 poté, co předsedu zakladatele skupiny prince Bernharda z Holandska nachytali, jak bere od Lockheed Martin úplatky.

Může to vypadat divně, když se rozvíjí naše vlastní lobbovací skandály uprostředvolání po oficiálním registru lobbyistů, když se houf našich nejvyšších politiků sleze na tři dny v luxusním soukromí s předsedy a řediteli spekulativních fondů, techno-korporací a ohromných nadnárodních holdingových společností s nulovým dohledem tisku. „Tohle je v rozporu s veřejným závazkem George Osborna z roku 2010 slibujícím tu nejtransparentnější agendu, jakou tato země kdy viděla,“ řekl poslanec Michael Meacher. Meacher tuto konferenci popisuje jako „anti-demokratickou kabalu vůdců západního tržního kapitalismu scházející se v soukromí, aby udrželi svou vlastní moc a vliv mimo dosah dohledu veřejnosti.“

Ale abychom k nim byli spravedliví, je ten „dohled veřejnosti“ opravdu nutný, když jsou naši politici bezpečně zašití s tolika odpovědnými členy z mezinárodního poradního výboru JP Morgan? Po ruce bude vždy i skupinka výkonných ředitelů od BP, aby zajistili, že nepropadnou nepatřičnému lobbování. A pokud zrovna oni nebudou v místnosti po ruce, aby je měli na očích, tak bude poblíž přinejmenším jeden z předsedů Novartis, Zurich Insurance, Fiat či Goldman Sachs International.

Letos tu bude o řádnou porci „veřejného dohledu“ nad Bilderbergem víc. Tlak žurnalistů a aktivistů si už v místě konání vynutil ústupky: poprvé po 59 letech tam na místě bude neoficiální tisková kancelář, v níž budou sloužit dobrovolníci. Očekává se několik tisíc aktivistů a bloggerů spolu s fotografy a žurnalisty z celého světa.

Ještě v roce 2009 tam byl sotva tucet svědků – obtěžovaných a zatýkaných tvrdou rukou řecké policie. Letos je tam tisková zóna, součinnost s policií, mobilní záchody, pojízdné občerstvení a koutek pro mluvčí – což jsou všechno ingredience už jiného Bilderbergu. Slibují „festivalové zážitky“. Pokud vám dělá starosti transparentnost či lobbing, je Watford tím místem, kde byste měli příští týden být. Jestli se delegáti dostanou k tisku a k veřejnosti, to se teprve uvidí. Nezapomínejte, že budou mít plné ruce užitečné práce pro Bilderberg. Ta konference je konec konců vedena jako charita.

Kdyby vás zajímalo, kdo zatáhne účet za tuhle gigantickou konferenci a bezpečnostní operaci, tak minulý týden přišla odpověď v pdf souboru rozeslaném Anomymous. A ten ukázal, že konference Bilderberg v UK zaplatí oficiálně registrovaná charita: Bilderberg Association (charita s číslem 272706).

Podle vyčleněných prostředků této Charity tato asociace pokryje „značné náklady“ této konference, když se bude konat v UK, do čehož patří i náklady na pohoštění a dopravu některých delegátů. Podle očekávání by tato charita měla uhradit i ohromný bezpečnostní kontrakt s G4S. Tato charita naštěstí dostává pravidelné pětimístné sumy od dvou laskavých příznivců svých benevolentních cílů: Goldman Sachs a BP. Poslední dokumentární důkaz je z roku 2008 (pdf), jelikož od té doby tato charita už vynechává jména svých dárců (pdf) ze svých účtů.

Cílem této charity je „vzdělávání veřejnosti“. A jak se tohle týká vzdělávání veřejnosti? „Navíc k těmto cílům Mezinárodní řídící výbor organizuje konference a schůzky v UK i jinde a následně dalšími prostředky šíří výsledky přípravou a publikací zpráv z takovýchto konferencí a schůzek.“ Velice chytře ty výsledky šíří tím, že je striktně udržuje mimo dosah veřejnosti a tisku.

Na charitu dohlíží její tři správci (pdf): člen řídícího výboru Bilderbergu a úřadující ministr Kenneth Clarke – člen parlamentu; Lord Kerr z Kinlochar; a Marcus Agius, bývalý předseda Barclays, který rezignoval kvůli skandálu Libor.

Labouristický poslanec Tom Watson poznamenává: „Pokud jsou pravdivé domněnky, že ministr z jeho kabinetu sedí v radě charity, která diskrétně financuje tajnůstkářskou konferenci elitářů, pak doufám, že o tom byl ministerský předseda informován. Byl to David Cameron, kdo vyhlašoval nový věk transparentnosti. Doufám tedy, že požádáKennetha Clarka, aby v budoucnu tyto principy dodržoval.“ George Osborne a Clarke by přinejmenším, co se týče Bilderbergu, mohli uvažovat o dodržování předpisů pro ministry a uvést to do svého seznamu „schůzek s vlastníky, redaktory a vedoucími řediteli médií,“ jelikož v minulosti se mu to dodržet nepodařilo. Samozřejmě, že když tu máme záplavy lobbovacích skandálů, tak je možné, že naši ministři uvedou věci do pořádku objasněním takovéto významné události korporátního lobbingu. To zjistíme ve čtvrtek.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček zdroj: www.guardian.co.uk

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
8
0
Would love your thoughts, please comment.x