Neděle, 21 dubna, 2024
Home Nezařazené Budou se grilovat noví EU komisaři

Budou se grilovat noví EU komisaři

Ty muže a ženy vybrané, že povedou v následujících pěti letech EU, čeká v následujícím týdnu grilování Evropským parlamentem, což by si mohlo vyžádat skalp alespoň jednoho z nich.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Francouzský Pierre Moscovici, nadcházející komisař ekonomických záležitostí, britský Jonathan Hill, jmenovaný za šéfa finančních služeb, a Miguel Arias Canete, Španěl vybraný za cara přes energetiku a klimatickou změnu, se nejspíš dostanou do hledáčku zaměřovače.

Evropští komisaři budou v čím dál natěšenějším parlamentu, že předvede také své svaly, vyslýcháni ohledně témat počínaje stagnující ekonomikou, až po Ukrajinskou krizi.

Interview se všemi 27 komisaři vybranými bývalým lucemburským ministerským předsedou Jena-Claude Junckerem začnou v pondělí a budou pokračovat až do 7. října, když se očekává, že každé sezení potrvá kolem si tří úmorných, televizí přenášených hodiny.

Zákonodárci EU mohou požádat, aby určitý komisař byl vyhozen, nebo došlo ke změně jeho portfolia, což jak v roce 2004, tak v roce 2009 udělali.

Evropský parlament rovněž při hlasování 22. října buď schválí, nebo zamítne sestavu nové Junckerovy komise jako celek.

– Váznoucí ekonomika bude testem pro Moscoviciho –

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Juncekrův nový tým bude dohlížet na politiku skupiny 28 zemí celkem s více než 500 miliony obyvatel, což z ní činí blok s největší ekonomikou světa, avšak potýkající se s ohromnými problémy.

Evropské váznoucí ekonomice sužované vysokou nezaměstnaností mládeže a rizikem deflace hrozí, že upadne na příštích 10 let do útlumu. Na svých hranicích se však EU potýká s dalšími výzvami včetně oživení bojovnosti Ruska a islamistů.

Bývalý francouzský ministr financí Moscovici, až se v úterý objeví, tak se stane hlavním cílem zákonodárců, když byl jmenován na tento post i přes německé námitky ohledně schopnosti Paříže dodržet bruselská rozpočtová pravidla.

„Jako ministr neudělal nic, nechal deficit být. Zná EU, je pro něj kompetentní, ale ne na tenhle post,“ řekl konzervativní německý europoslanec Herbert Reul.

Hilla čeká při interview ve středu s ním ještě drsnější propírka, než na jakou byl zvyklý ve svém starém jobu vůdce britské Sněmovny lordů.

Hillovi nabídnutý job (komisaře finanční stability a finančních služeb) se jeví jako olivová ratolest nabídnutá Británii, která má v roce 2017 uspořádat referendum o svém členství v EU, však EU zákonodárci řekli, že je to „naprosto nepochopitelné“, když zrovna se Londýn staví proti regulacím svého ohromného průmyslu finančních služeb.

Francouzský europoslanec Alain Lamassoure řekl, že Moscovici a Hill „budou trpět.“

– Juncker zdvihá výzvu –

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Ale prohnaný politik Juncker, kterého za předsedu Evropské komise schválil EU parlament v červenci, vypadá, že má z obou těchto jmenování perverzní potěšení.

„Jeví se mi to tak, že těmi, kdo nejlépe rozumí problémům určitých zemí, jsou ti, kdo sami z těchto zemí pochází,“ řekl Juncker, když odhalil počátkem tohoto měsíce svou sestavu.

Španěl Canete je asi nejkontroverznějším jmenovaným na svůj job komisaře energetiky a klimatu – což je vzhledem k ruskému ohrožení evropských dodávek plynu kvůli Ukrajinské krizi horká židle.

Už byl přinucen prodat své podíly v ropných firmách, ale potýká se s kritikou kvůli pokračujícím rodinným vazbám na energetický průmysl, zvláště od Zelených v Evropském parlamentu.

Zákonodárci se ho nejspíš ve středu budou také dotazovat na údajně sexistické poznámky o politické soupeřce.

Maďarský Tibor Navrascics čeká nepříjemné otázky kvůli své blízkosti k ministerskému předsedovi Viktoru Orbanovi, jehož vztahy s EU jsou napjaté, kvůli tomu, že drtí občanské svobody a má vazby na ruského presidenta Vladimira Putina.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

I Slovinka Alenka Bratušeková je kontroverzní kvůli tomu, že zjevně sama sebe nominovala na komisařku, ještě než odešla z postu ministerské předsedkyně.

I Ir Phil Hogan, u něhož se obecně čekalo, že to bude brnkačka, by teď mohl narazit na problémy kvůli právní při s jistým irským zákonodárcem.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: breitbart.com

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
18
0
Would love your thoughts, please comment.x