Středa, 7 prosince, 2022
Home POLITIKA Evropská Unie Macronovi se během koronaviru vrátila popularita

Macronovi se během koronaviru vrátila popularita

Francouzský prezident Emmanuel Macron si během epidemie wuhanského koronaviru užil návrat popularity, jakou nezažil od února 2018.

Průzkum od Ifop zveřejněný pro Paris Match a vysílač Sud Radio ukázal, že francouzský vůdce si v dotaznících v uplynulém měsíci polepšil o celých 13 bodů, takže teď na něj pozitivně pohlíží 46 procent tázaných.

Tento vzestup je pozoruhodný, uvážíme-li, jak měl Macron během svého prezidentství neustále mizerné hodnocení z průzkumů. V roce 2018 Breitbart referoval, že se stal nejnepopulárnějším prezidentem ve francouzské historii, když se mu schvalování propadlo na dno o výši 25 procent.

Hlavním pro prezidentování Macrona příznačným jevem byly neustálé a občas násilné protesty, stejně jako ochromující stávky, v nichž občané republiky vyjadřovali své znechucení nad vládou protlačovanými reformami. V roce 2019 řeklo 69 procent Francouzů, že nečekají, že by Macron mohl vyhrát druhé volební období, teď si ale užívá podpory ve výši, o jaké Le Figaro píše, že to dva roky nikdo neviděl.

Podobný vzor je vidět i v Británii, kde se občané vyděšení z koronaviru semkli kolem svých vůdců. Podpora jak pro britskou vládu, tak ministerského předsedu Borise Johnsona v posledních týdnech rostla až do té míry, že Britové teď ve většině vládu schvalují, což je poprvé po desetiletí.

Také ostatní vůdci včetně prezidenta Trumpa, Angely Merkel a Justina Trudeua zažili s koronavirem vzestup, jelikož lidé vzhlíží ke svým vládám jako k vůdcům.

Vrátíme-li se do Francie, tak i Macronův ministerský předseda Édouard Philippe zažil mezi francouzskými voliči vzestup popularity a má teď 43 procentní míru oblíbenosti, což je oproti předchozímu měsíci vzestup o sedm procent.

Politiky prezidenta Macrona v reakci na oznámení karanténních opatření zažívaly uprostřed března vysokou míru schvalování. Studie od Odoxa pro Le Figaro o jen pár dnů později ohlášené 19. března odhalily, že 96 procent respondentů s těmito opatřeními souhlasí. Šedesát pět procent také řeklo, že Macronův projev, v němž vyhlásil, že Francie je ve stavu války s koronavirem, je přesvědčil, aby tato opatření podporovali.

Další průzkum pro noviny Le Journal du Dimanche od Ifop už byl méně příznivý, když ukázal, že jen 44 procent Francouzů věří, že Macronova vláda si s krizí wuhanského koronaviru „poradí efektivně“, což je pokles o 11 procent během jediného týdne.

Tento pokles důvěry lze zčásti připsat obtížím, s nimiž se úřady potýkaly při prosazování karanténních opatření v různých no-go předměstích v zemi, jako je hlavně migranty osídlené pařížské předměstí Seine-Saint-Denis.

Policie v oblasti Seine-Saint-Denis, v domově značné populace ilegálních migrantů, prohlásila, že byla při pokusech prosadit ta opatření poražena.

„My to ještě nevzdáme.  Ale také víme, kde ti lidé žijí a jak žijí. Pro ně je přísné uzavření nemožné,“ řekl jeden místní policista.

Karanténní opatření bylo obtížné prosadit i v jiných oblastech včetně silně migranty osídleného 18. pařížského okrsku, kde místní vidíte, jak na ta opatření skoro všichni kašlou.

DENIS CHARLET/AFP/Getty

CHRIS TOMLINSON and OLIVER JJ LANE

3 Apr 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/04/03/macron-surges-polls-during-coronavirus-crisis/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Odmítněte centralistickou tyranii, polský premiér říká, že Evropané se musí rozhodnout pro republikánství

S tím, jak se Evropa pokouší vypořádat se s ohromnými problémy před ní, má na výběr mezi republikánským způsobem a byrokratickým centralismem., řekl během...

Maďarsko EU zablokuje poslání dalších 19 miliard $ Ukrajině, říká Orbán

Jakýkoliv pokus Evropské unie poslat dalších 19 miliard $ Ukrajině Maďarsko zablokuje, vyhlásil Viktor Orbán. Maďarský ministerský předseda Viktor...

Zbraně Západem posílané na Ukrajinu prosakují do Afriky, říká nigerijský prezident

Nigerijská vláda říká, že zahraniční dodávky zbraní posílané ze Západu ukrajinské vládě se začínají šířit po západoafrickém regionu. Ty ilegální zbraně začaly...

Most Popular

Evropa odkládá skruple, dovozy ruského kapalného zemního plynu jsou na rekordní úrovni

Evropská unie letos zažívá nárůst dovozů kapalného zemního plynu z Ruska na rekordní úroveň, takže spolu s poetickým básněním o své podpoře Ukrajiny posílá...

Odmítněte centralistickou tyranii, polský premiér říká, že Evropané se musí rozhodnout pro republikánství

S tím, jak se Evropa pokouší vypořádat se s ohromnými problémy před ní, má na výběr mezi republikánským způsobem a byrokratickým centralismem., řekl během...

Elon Musk je horší než Hitler

Není žádným přeháněním říci, že uchvácení Twitteru Elonem Muskem je nejděsivějším vývojem v nedávné historii. Jen fašista by mohl na lidstvo uvalit svobodu...

Maďarsko EU zablokuje poslání dalších 19 miliard $ Ukrajině, říká Orbán

Jakýkoliv pokus Evropské unie poslat dalších 19 miliard $ Ukrajině Maďarsko zablokuje, vyhlásil Viktor Orbán. Maďarský ministerský předseda Viktor...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x