Středa, 24 dubna, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Maďarská policie objevila 16 tunelů používaných migranty k překračování hranic

Maďarská policie objevila 16 tunelů používaných migranty k překračování hranic

Maďarská policie říká, že objevili nejméně 16 tunelů používaných pašeráky k pašování migrantů přes hranici ze sousedního Srbska.

Ty malé tunely, které jsou kolem sto stop (30 m) dlouhé leží u vesnice Csikeria a města Morahalom. O objevení tunelů se říká, že se vynořily poté, co se policii u hranice povedlo chytit 26 ilegálních migrantů z Afghánistánu a Sýrie.

Podle zprávy italských novin Il Giornale si pašeráci lidí za migranty účtují až 3 500 €, aby se dostali do Maďarska a tudíž do Evropské unie. Tunely se staly oblíbených způsobem, jak se proplížit do Maďarska, jelikož plot na národní hranici počty migrantů vstupujících do země od svého vybudování v roce 2015 drasticky snížil.

Mluvčí policie kraje Csongràd Szilvia Szab místním médiím řekla, že tunely se skrývaly pod kartáčem a že tato nová aktivita ukazuje, že pašeráci své podnikání po karanténách wuhanského koronaviru zvyšují.

V srpnu maďarské úřady poprvé veřejnost upozornily na budování tunelů podél hranice. Uvedly, že v roce 2020 se potýkaly s nejméně 18 000 migranty, co se pokoušeli přejít do země, což je nejvyšší číslo od vrcholu migrační krize v roce 2015.

Maďarsko v lednu pozorovalo shromažďování ohromného počtu migrantů dožadujících se vpuštění na hranici v Röszke. Maďarská vláda později zveřejnila nahrávku asi 50 až 70 migrantů pokoušejících se útočit na hraniční přechod.

Ač se Maďarsku v posledních několika letech dařilo značně snižovat ilegální migraci, tak mu v červenci zasadil ránu Evropský soudní dvůr, který rozhodl, že Maďarsko nesmí migranty zadržovat v tzv. tranzitních zónách na hranici.

Chris McGrath/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

27 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/09/27/hungarian-police-discover-16-tunnels-used-migrants-cross-border/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x