Free Porn
Úterý, 23 července, 2024
Home Nezařazené Nezapínáš si v autě pásy? Do kriminálu s tebou!

Nezapínáš si v autě pásy? Do kriminálu s tebou!

Ministerstvo buzerace řidičů a chaosu v dopravě zavedlo v roce 2006 úžasnou past na „problémové“ řidiče. Pod praporem páchání dobra na českých silnicích, zvýšení bezpečnosti a dalších populistických nesmyslů, které jen mají nasypat ovsa do koryt byrokracie a naplnit bezednou státní kasu při výběru silničního výpalného, spatřil světlo světa „Bodový systém“ made in ČR.

Vzhledem k tomu, že naši úderníci v parlamentu jedou už několik let tzv. legislativní smršť, mění se předpisy a zákony tak rychle, že v podstatě nikdo neví právního dne ani hodiny. Stejné je to i v případě bodového stíhání řidičů.

Pan František celý svůj život bydlel v malé vesničce na Vysočině. Když měl dva roky do důchodu, naskytla se mu příležitost na dobře placené zaměstnání v blízkém maloměstě a jako návdavek k tomu i pěkný 2+1, přímo stvořený pro starého mládence. I prodal svoji rodnou chalupu s polnostmi a přestěhoval se za novou prací.

Ze své rodné obce byl zvyklý jezdit autem poměrně málo. Sem tam si zajel do konzumu pro nákup, občas do města pro větší. Svoji zánovní Fábii pravidelně a s láskou opečovával, nic jí neupřel. Četníky potkal málokdy, většinou schované na konci města ve křoví, když se vracel z velkého nákupu a oni tam z kopce před značkou „Konec obce“ měřili rychlost. František však jezdil pomalu a neměl problém.

Týden po přestěhování jel přes hlavní náměstí do práce. Zastavil se na poště a zbývalo mu asi 500 metrů k parkovišti u jeho zaměstnavatele. Najednou červená plácačka.  Lekl se, co tak hrozivého provedl, koho ohrozil nebo snad jen omezil, že jej policejní hlídka staví … „Proč nemáte zapnuté pásy?“ byla otázka policisty po úvodních formalitách.

František si to ani neuvědomil, dříve v obci nebylo poutání nutné, navíc těch pár metrů snad … doma na vsi tak jezdil celý život, pásy si dával na cesty mimo náves. Bohužel zákon hovoří jinak. I kdyby jen deset metrů chtěl František popojet, pásy musí mít a bdělá policie je tu od toho, aby takovému gaunerství a silničnímu pirátství bránila. Inu pokuta tisíc korun, bloček, na shledanou.

Bohužel se to našemu řidiči, možná z roztržitosti, možná trochu z pohodlnosti, možná ze starého zvyku, železné košile, stalo na tom samém náměstíčku ještě třikrát. Vždy se policistům omluvil za svoji „šoférskou nedokonalost“, poctivě zaplatil pokutu a jízdy autem raději omezil na minimum.

Pak se jednou vydal na výlet do velkého města. Byl hezký den na konci prázdnin a policie měla akci, by se zmatení automotodovolenkáři za jejich účasti navzájem nepozabíjeli při návratu do svých domovů. Tak „preventivně“ stavěli „zločince“ za volantem snad na každém desátém kilometru. Musely se kontrolovat lékárničky, pumpičky, dušičky. A došlo i na Františka.

Jako z mlhavé dálky slyší slova: „Dopustil jste se trestného činu … bez řidičského oprávnění … vybodování … až tři roky vězení … okamžitě opusťte vozidlo!“

Jak asi skončí příběh našeho Františka? Opravdu půjde na tři roky do kriminálu? Za co? Proč? Je to v našem fungujícím „sociálním“ státě vůbec možné? Co tak hrozného provedl, že jej státní moc chce vyloučit z okruhu slušné společnosti a izolovat jej mezi zloděje, vrahy a násilníky?

Nedostal se k němu dopis, který úředník zaslal na starou adresu trvalého bydliště. V něm mu oznamoval, že dosáhl 12 bodů a musí odevzdat řidičské oprávnění. Doručeno fikcí, dle zákona. Vybodování nastalo po 4 jízdách po náměstí bez pásů během dvaceti měsíců aniž by kdy koho ohrozil, aniž by někdy v životě měl nehodu, aniž by si uvědomil, že to není za 2, ale za nově 3 body od kusu „kriminálního řidičského činu“. Bude opravdu souzen za spáchání trestného činu se sazbou až 3 léta káznice. 

Je kriminál pro Františka to, co udělá naši společnost lepší? Nebo je to prachsprostá buzerace lidí? Není to dokonce naprosto klasická ukázka současného stavu přeregulovanosti a produkce zbytečných až nesmyslných zákonů? Má člověk v této situaci sklonit hlavu před státním drábem, anebo se začít nějak bránit a šikaně se postavit? Jak? Jde to však dnes ještě vůbec, nebo už jen čekáme na ránu z milosti?

 

PS: Velmi pěkný příspěvek v diskusi pod článkem na Pravém prostoru:

Celá ta silniční „prevence“ je hovadství, na něž by naši předkové nevěřícně zírali. Trestán (pokutou, případně zákazem řízení) je člověk, který NIC NEUDĚLAL. Nikomu neublížil, nikoho neohrozil….
Abychom si rozuměli – nejsem proti trestání skutečných viníků. Způsobíš nehodu? Zaviněnou? Tak to si holenku za rámeček nedáš! Neváhal bych s nejpřísnějšími sankcemi, zejména když je viníkem opilec, feťák a pod.
Ale „preventivní“ kontrola rychlosti, pásů, nedejbože lékárniček? Zkuste si představit „preventivní kontrolu“ chodců – stopnout vybraného nešťastníka na chodníku. Tak, pane chodče, pěkně věci z kapes ven, letmá kontrola bumndy a kalhot, teď ještě šácnout kabelku… Že blbost? Ale proč?”

 

Psáno pro a více na: pravyprostor.cz (diskuse bez registrace)

Karel Kříž vyšlo na:

Nezapínáš si v autě pásy? Do kriminálu s tebou!

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x