Free Porn
Pátek, 12 července, 2024
Home Nezařazené Pochybné video uříznutí Foleyho hlavy vede k větší tyranii: Britská vláda dále...

Pochybné video uříznutí Foleyho hlavy vede k větší tyranii: Britská vláda dále omezí svobodu slova

Není tomu ani týden, kdy po objevení nesmírně podezřelého videa, které mnozí zavrhují jako podvrh, oznamuje britská vláda plány na realizaci větší tyranie.

Toto video, popsané jako příliš grafické pro YouTube a Twitter ve skutečnosti však uříznutí hlavy fotožurnalisty Jamese Foleye provedené ISIS, ani neukazuje. I přes to korporátní média a vlády Spojených států a Spojeného království toto video charakterizovaly jako groteskní filmový škvár zasluhující si násilnou vojenskou reakci a porušení syrské národní suverenity.

http://www.youtube.com/watch?v=qUalgS32qC0&feature=player_embedded

Z dnešního Irish Times:

Ministryně vnitra Theresa May řekla, že připravuje nový zákon k potýkání se s islamistickými militanty doma a k zamezení, aby odcházeli bojovat do zahraničí, s dodatkem, že Británie má před sebou dlouhý zápas proti „smrtonosným extremistickým ideologiím.“

„Tento zápas budeme podstupovat mnoho let a nejspíš po desetiletí. Musíme si tedy udělit všechny legální pravomoci, které potřebujeme, abychom měli navrch,“ napsala May do novin Daily Telegraph.

Ač podrobnosti ještě budou muset být potvrzeny, tak paní May už řekla, že tyto nové pravomoci by měly být konstruovány k omezení militantního chování, k zákazům zapojování se do skupin kázajících násilí, a k požadavkům, aby věznice, vysílající média, školy a university přijaly větší roli v boji proti radikalizaci muslimů.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Jinými slovy britská vláda bude rozhodovat, co je vhodné chování, ke které skupině Britů se připojovat, co lze vysílat v médiích, a o čem lze diskutovat ve školách a na universitách.

Navržený zákon bude dodatkem k Části 44 britského Zákona o terorismu. Ten policii dovoluje rozhodovat se, kdo je terorista, a uděluje jí pravomoc prohledávat a zadržovat občany. Tohoto zákona se ovšem pravidelně používá proti mírumilovným a zákonným protestujícím.

Británie už zavedla četné další restriktivní zákony. V roce 2000, už před útoky z 11.9 v Americe a před útoky července 2005 v Londýně schválila Británie Zákon o terorismu 2000, který činí přečin i ze sbírání a vlastnění informací, kterých by nejspíš mohli využít teroristé. Zákon o terorismu z roku 2006 pak činí přečin i z „glorifikace“ terorismu.

Británie už také déle než sto let využívá systém D-Nót. Tyto nóty jsou příkazy zneužívané k cenzuře tisku na základě národní bezpečnosti. D-Nót se běžně používalo k politickým účelům. Např. v říjnu Britský ministerský předseda hrozil, že použije D-Nót proti novinám, které neprojeví patřičnou míru „sociální odpovědnosti“ při referování o NSA a jejímu britskému protějšku Vládnímu komunikačnímu ústředí GCHQ.

Eric Margolis: Dejte pozor na podezřelé video uříznutím hlavy Foleymu

Británie je pouze první zemí, která účelově kořistí z údajného uříznutí hlavy Jamesy Foleymu k zavedení domácích opatření. I jiné země včetně Spojených států se bezpochyby přidají. US využívá tohoto pochybného incidentu k oznamování, že brzy začne vojenskou operaci proti ISIS v Sýrii.

V sobotu bývalý žurnalista Toronto Sun Eric Margolis Foleyho incident zpochybňoval.

„Opravdu Foleymu hlavu uřízli? To je těžko říci. Už nás v posledních desetiletích krmili tolika podvrhy vládní válečné propagandy – od kuvajtských děťátek vyházených z inkubátorů po ukryté Saddámovy atomovky – že musíme být velice opatrní,“ píše Margolis.

Tento žurnalista se ptá, zda je „to zrežírované pobouření nad Foleyem jen mediální předehrou k přímé US intervenci do Sýrie, kde Washingtonem podporování džihádisté prohrávají? Je to velice matoucí. V Iráku jsou ISIS démoničtí teroristé. Ale za hranicí v Sýrií, jsou na naší straně, kde bojují proti „teroristickému“ režimu Bashara Assada.“

Avšak Margolisovi bývalí kolegové řádně protlačují vládní povídačku, že Foleymu byla hlava uříznuta, i přes téměř naprostou absenci důkazů, a dláždí cestu k zase další US vojenské intervenci na Středním východě.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: globalresearch.ca

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
14
0
Would love your thoughts, please comment.x