Čtvrtek, 2 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Rakousko říká, že když redistribuce migrantů v EU zkrachovala, tak bude azylanty...

Rakousko říká, že když redistribuce migrantů v EU zkrachovala, tak bude azylanty odmítat

Rakouská ministryně Evropy řekla, že systém nucené redistribuce migrantů EU „zkrachoval“ a členské státy by tudíž měly mít možnost rozhodnout se, zda migranty přijmou, nebo ne.

Zatímco asi 150 neziskových organizací vyvíjí na Rakousko nátlak, aby přijalo migranty ze Středního východu váznoucí v Řecku, protože se zhoršuje koronavirová pandemie, tak dva vládní mluvčí řekli, že Rakousko se bude dále držet své dosavadní politiky a nebude už přijímat žádné další žadatele o azyl.

„Zůstává to ne,“ potvrdila Claudia Türscher, mluvčí ministra zahraničí Alexandra Schallenberga z rakouské Lidové strany (ÖVP) kancléře Sebastiana Kurze, uvádí Kronen Zeitung.

Paní Turtscher se pro média vyjádřila k poznámkám kancléře Kurze z minulého měsíce, kdy Evropskou unii varoval před převozy jakýchkoliv migrantů z Řecka a před pokusy redistribuovat je v tomto politickém bloku.

„Pokud by Evropská unie těmto lidem umožnila vstup, tak by se jich do pohybu daly miliony,“ řekl minulý měsíc tento 33letý rakouský premiér, když trval na tom, že nejlepší pro jeho zemi bude „podpořit Řecko, jak je to jen možné, a vyslat jasné poselství jako EU.“

„Pokud bychom vzali ty lidi, které Erdogan posílá na hranici, tak jich nezůstane 13 000. To by se daly do pohybu miliony,“ vysvětlil.

Když turecký prezident Recep Tayyip Erdogan otevřel vrata do Evropy, čímž tisícům migrantů umožnil, aby koncem února udeřily na Řecko, tak Rakousko tento krok prohlásilo za útok na Evropskou unii a tvrdilo, že oni nepřijmou ani jednoho ilegálního cizince. Rakousko naopak vyslalo speciální síly do Řecka, aby pomohlo místním úřadům uhájit si hranice a ilegály odrazit.

Rakouský lid postoj kancléře Kurze podpořil, když březnový průzkum odhalil, že jasná většina 61 procent odmítá v rámci redistribuční strategie EU migranty přebírat.

Také ministryně Evropy Karloline Edtstadler teď ve čtvrtek řekla, že Rakousko nechce nový pokus o systém distribuce uchazečů o azyl a migrantů v EU, do jakého Angela Merkel z Německa evropské země tlačila na vrcholu migrační krize 2015-16.

„Je jasné, že povinný systém distribuce žadatelů o azyl v EU zkrachoval,“ řekla ve čtvrtek paní Edtstadler.

Od krachu pokusů EU vnutit všem členským státům, aby braly migranty, tento blok zkouší dohodnout společnou azylovou politiku, která by spravovala masovou migraci pomocí povinného přijímání jakýchkoliv a všech migrantů, kteří se dotknou půdy EU.

Rakouská ministryně Evropy řekla, že podporuje „systém oddané solidarity“, v němž si země mohou vybrat, jak chtějí přispět do azylového programu tohoto bloku. Podle jejích doporučení mohou země buď migranty přijmout, přispět personálem k pohraničním silám EU nebo jen přispět finanční pomocí.

Poznámky rakouské ministryně přichází v době, kdy nejvyšší soud tohoto bloku rozhodl, že odmítnutím programu migračních kvót Maďarsko, Česká republika a Polsko porušilo právo EU.

V lednu před vzepětím druhé migrační krize maďarský ministerský předseda Viktor Orbán rakouského Kurze přivítal jako „přirozeného partnera“ v boji proti ilegální masové migraci.

1. března, když rakouský ministr vnitra Karl Nehammer potvrdil, že jeho země spoléhá na sousední Maďarsko, že tento příliv zastaví a vyžene všechny migranty pokoušející se vstoupit do jejich země.

„Maďarsko nás ujišťuje, že bude chránit své hranice, jak nejlépe to půjde, stejně jako Chorvatsko,“ řekl podle Reuters pan Nehammer vysílači ORF.

„Pokud by se ti lidé k nám dostali i tak, pak je musíme zastavit,“ dodal.

Rakouské politické strany se také nepřidaly k 11 jiným zemím, které napsaly dopis seskupení v Europarlamentu Evropská lidová strana, jenž požaduje, aby strana pana Orbána Fidesz hájící hranice byla vyloučena z jejích řad v Europarlamentu.

ANGELOS TZORTZINIS/AFP via Getty Images

VICTORIA FRIEDMAN

5 Apr 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/04/05/austria-says-eu-migrant-redistribution-has-failed-refuses-asylum-seekers/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

Objektivnost musí pryč, mediální vůdci volají po skoncování s objektivní žurnalistikou

Předtím jsme už diskutovali o hnutí v žurnalistických školách za odstranění principů objektivnosti v žurnalistice. Novým svorníkem médií je agitační žurnalistika, i když průzkumy...

Cenový šok teprve začíná, německý průmysl platí za energie o 40% více než před energetickou krizí

V srpnu 2022 publikoval guru na repo-sazby Zoltan Pozsar fascinující graf předvádějící jako „2 biliony $ Německem produkované hodnoty závisí na 20 miliardách...

Ukrajinský náměstek ministra zahraničí žádá o Německé ponorky k napadání ruských lodí

Andrij Melnyk chce německé ponorky použít k „vykopání Ruské flotily z Černého moře“. Náhledový obrázek: Německá ponorka typu 212A v přístavu...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x