Free Porn
Čtvrtek, 25 července, 2024
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace Rakousko říká, že když redistribuce migrantů v EU zkrachovala, tak bude azylanty...

Rakousko říká, že když redistribuce migrantů v EU zkrachovala, tak bude azylanty odmítat

Rakouská ministryně Evropy řekla, že systém nucené redistribuce migrantů EU „zkrachoval“ a členské státy by tudíž měly mít možnost rozhodnout se, zda migranty přijmou, nebo ne.

Zatímco asi 150 neziskových organizací vyvíjí na Rakousko nátlak, aby přijalo migranty ze Středního východu váznoucí v Řecku, protože se zhoršuje koronavirová pandemie, tak dva vládní mluvčí řekli, že Rakousko se bude dále držet své dosavadní politiky a nebude už přijímat žádné další žadatele o azyl.

„Zůstává to ne,“ potvrdila Claudia Türscher, mluvčí ministra zahraničí Alexandra Schallenberga z rakouské Lidové strany (ÖVP) kancléře Sebastiana Kurze, uvádí Kronen Zeitung.

Paní Turtscher se pro média vyjádřila k poznámkám kancléře Kurze z minulého měsíce, kdy Evropskou unii varoval před převozy jakýchkoliv migrantů z Řecka a před pokusy redistribuovat je v tomto politickém bloku.

„Pokud by Evropská unie těmto lidem umožnila vstup, tak by se jich do pohybu daly miliony,“ řekl minulý měsíc tento 33letý rakouský premiér, když trval na tom, že nejlepší pro jeho zemi bude „podpořit Řecko, jak je to jen možné, a vyslat jasné poselství jako EU.“

„Pokud bychom vzali ty lidi, které Erdogan posílá na hranici, tak jich nezůstane 13 000. To by se daly do pohybu miliony,“ vysvětlil.

Když turecký prezident Recep Tayyip Erdogan otevřel vrata do Evropy, čímž tisícům migrantů umožnil, aby koncem února udeřily na Řecko, tak Rakousko tento krok prohlásilo za útok na Evropskou unii a tvrdilo, že oni nepřijmou ani jednoho ilegálního cizince. Rakousko naopak vyslalo speciální síly do Řecka, aby pomohlo místním úřadům uhájit si hranice a ilegály odrazit.

Rakouský lid postoj kancléře Kurze podpořil, když březnový průzkum odhalil, že jasná většina 61 procent odmítá v rámci redistribuční strategie EU migranty přebírat.

Také ministryně Evropy Karloline Edtstadler teď ve čtvrtek řekla, že Rakousko nechce nový pokus o systém distribuce uchazečů o azyl a migrantů v EU, do jakého Angela Merkel z Německa evropské země tlačila na vrcholu migrační krize 2015-16.

„Je jasné, že povinný systém distribuce žadatelů o azyl v EU zkrachoval,“ řekla ve čtvrtek paní Edtstadler.

Od krachu pokusů EU vnutit všem členským státům, aby braly migranty, tento blok zkouší dohodnout společnou azylovou politiku, která by spravovala masovou migraci pomocí povinného přijímání jakýchkoliv a všech migrantů, kteří se dotknou půdy EU.

Rakouská ministryně Evropy řekla, že podporuje „systém oddané solidarity“, v němž si země mohou vybrat, jak chtějí přispět do azylového programu tohoto bloku. Podle jejích doporučení mohou země buď migranty přijmout, přispět personálem k pohraničním silám EU nebo jen přispět finanční pomocí.

Poznámky rakouské ministryně přichází v době, kdy nejvyšší soud tohoto bloku rozhodl, že odmítnutím programu migračních kvót Maďarsko, Česká republika a Polsko porušilo právo EU.

V lednu před vzepětím druhé migrační krize maďarský ministerský předseda Viktor Orbán rakouského Kurze přivítal jako „přirozeného partnera“ v boji proti ilegální masové migraci.

1. března, když rakouský ministr vnitra Karl Nehammer potvrdil, že jeho země spoléhá na sousední Maďarsko, že tento příliv zastaví a vyžene všechny migranty pokoušející se vstoupit do jejich země.

„Maďarsko nás ujišťuje, že bude chránit své hranice, jak nejlépe to půjde, stejně jako Chorvatsko,“ řekl podle Reuters pan Nehammer vysílači ORF.

„Pokud by se ti lidé k nám dostali i tak, pak je musíme zastavit,“ dodal.

Rakouské politické strany se také nepřidaly k 11 jiným zemím, které napsaly dopis seskupení v Europarlamentu Evropská lidová strana, jenž požaduje, aby strana pana Orbána Fidesz hájící hranice byla vyloučena z jejích řad v Europarlamentu.

ANGELOS TZORTZINIS/AFP via Getty Images

VICTORIA FRIEDMAN

5 Apr 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/04/05/austria-says-eu-migrant-redistribution-has-failed-refuses-asylum-seekers/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

Podívejte se, jak v japonském parlamentu kvůli imigrační reformě vypukla rvačka

Náhledový obrázek: Japonští zákonodárci se rvou během hlasování o bezpečnostních zákonech v horní komoře parlamentu v Tokiu, ve čtvrtek, 17. září 2015 (AP Photo/Eugene...

‚Neuvěřitelná zrada!‘ Česká opozice volá po mimořádném zasedání poté, co vláda schválila migrační reformu EU

„To je neuvěřitelné selhání naší vlády, která je vůči Bruselu servilní,“ tvrdí vůdce opozice Andrej Babiš. Náhledový obrázek: Bývalý...

Most Popular

Globální průšvih se rozbíhá v České republice, Česko zveřejnilo data vyzrazující smrtonosnost COVID vakcín

Během časů pandemických lockdownů a krátce poté se ozývaly četné hlasy, že se naprosto přehlíží rizika a škody přinesené drakonickými proti-epidemickými opatřeními oproti jejich...

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x