Úterý, 21 května, 2024
Home Nezařazené Rusko se ptá, zda je Amerika pořád ještě v stavu schopnosti “účastnit...

Rusko se ptá, zda je Amerika pořád ještě v stavu schopnosti “účastnit se na řešení mezinárodních problémů”

Včera to byla Čína, co napadla americký status supervelmoci (a tudíž i status dolaru jako rezervní měny), když Sina News konstatovaly následující:

Jejich průzkumné letouny desetiletí šmejdily v zahraničních vzdušných prostorech a zíraly na vojenská tajemství jiných zemí, jako nechutný zloděj špehující své sousedy za plotem. Ale když soused přiběhne s velkým klackem, tak zlodějíček stáhne ocas, utíká a obviňuje souseda.

Když lidem ukážete slabost, budou vás šikanovat. Když lidem ukážete sílu, budou vás respektovat.

My (ty noviny) věříme, že Čínské letectvo a Námořní letectvo by si měly v jihovýchodním pobřežním regionu udržovat tak vysokou úroveň bdělosti a morálky, aby zabránily dalším takovým US akcím.

Amerika už ztratila tvář a nechce světu ukazovat, že je nemocná. Vyvyšovali se nad ostatní země už moc dlouho a nikdy toho nenechají, dokud si nevyžerou porážku.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Teď je řada na Rusku, jehož ministerstvo zahraničních věcí vydalo v pátek prohlášení, jež následovalo po zdržení přijetí prohlášení OSN volajícím po zastavení palby na Ukrajině poté, co US zase jednou Rusku oponovaly, když to mj. tvrdilo, že „když US oponují naprosto nekonfrontačnímu, usmiřujícímu textu, tak nemůže být žádných pochyb, že záměrem Washingtonu je, aby ozbrojená konfrontace na Ukrajině pokračovala. Na to nelze nahlížet jinak než jako na pokus ‚podvrátit‘ humanitární misi.“ Misi, které dalo Rusko zelenou i přes rozhodnou opozici US, a která také, jak jsme včera referovali, proběhla bez incidentů, když se konvoj po krátkém pobytu na Ukrajině vrátil do Ruska.

Moskva věří, že takováto politika je pokrytecká, dodalo toto ministerstvo. Samozřejmě, jestli je opravdu ukrajinská ekonomická krize přímým důsledkem vměšování US a CIA, jak to potvrdil odposlech Victorie Nuland, tak má Rusko na takovýto názor všechna práva.

A pak pointa:

„Cynická bezohlednost k osudu civilistů spolu s cynickým přístupem k mezinárodním humanitárním zákonům jaký, když přijde na geopolitické zájmy, tak k nim ‚nemůže být už ani přezíravější,‘ se staly jádrem Ukrajiny se týkající politiky Spojených států a jejich evropských satelitů,“ uvádí se v prohlášení.

„Ohledně schopnosti současné US administrativy účastnit se na vypracování realistických a pragmatických přístupů k mezinárodním problémům se vznáší čím dál více a více otázek, jestli je schopna adekvátně vyhodnotit situaci v různých regionech světa,“ uvedlo ruské ministerstvo zahraničí.

Člověka by mohlo zajímat, jestli by s tím US president na základě své nedávné historie počinů v mezinárodní aréně mohl souhlasit?

President Barack Obama zleva, si bouchá pěstí s Cyrusem Walkerem, zprava, bratrancem vedoucího poradce Bílého domu Valerie Jarrett, zatímco Glenn Hutchins, uprostřed, se rozhlíží po hřišti Golfového klubu ve Vineyard.

Poznámka pro české čtenáře: Ve Vineyard si Obama užívá dovolené.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
10
0
Would love your thoughts, please comment.x