Free Porn
Úterý, 28 května, 2024
Home Nezařazené Vojenský závod na východní Ukrajině zdevastovala obrovitá exploze; Kyjev obvinil Rusko z...

Vojenský závod na východní Ukrajině zdevastovala obrovitá exploze; Kyjev obvinil Rusko z použití taktické atomovky

V noci se objevily nadpisy s jasně rudými blikajícími texty, že Rusko s Ukrajinou se (zase jednou) dohodly na zastavení palby a přeshraničních podmínkách mezi oběma zeměmi. Asi vůbec nepřekvapuje, že jen o pár hodin později Ukrajina tvrdí, že Rusko porušilo příměří … použitím taktické jaderné zbraně na Luhanském letišti. To přichází v patách tvrzení pro-ruských separatistů, že kyjevské síly v Doněcku zničily velký vojenský závod. Ruský ministr obrany přezíravě ‚jaderný úder‘ popírá s dodatkem, že „to žádný rozumný člověk nevezme vážně.“ Tyhle příměří porušující akce zase jednou zvedly volání mezi Ukrajinci po tom, aby se tato země vrátila ke svému jadernému statutu; proti čemuž se jasně silně staví Rusko.

Dnes bylo zničeno velké vojenské zařízení v Doněcku drženém pro-ruskými separatisty. Jak hlásí RT činitel této čtvrti, který řekl televizi Ukrainian 112, že tento závod zasáhl granát.

„Došlo k přímému zásahu do č. 47 s obchodem s průmyslovými výbušninami, kde byly přítomny určité trhaviny. Vybuchlo to a způsobilo následnou explozi. Naštěstí to nezasáhlo hlavní skladiště, kde máme asi 2,5 tuny trhavin,“ řekl Ivan Prichoďko, místopředseda místního obecního zastupitelstva.

http://www.youtube.com/watch?v=xSyNusxBaFo&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=xSyNusxBaFo&feature=player_embedded

Dodal, že ač tento incident způsobil značné škody, nebyl nikdo zraněn.

Neexistují žádné ověřené zprávy o tom, jaký druh zbraně zasáhl tento podnik. Ozývají se ale fámy, že na něj vystřelili taktickou raketu Točka-U vystřelenou Kyjevskými vojsky.

http://www.youtube.com/watch?v=-QY4s1w4ons&feature=player_embedded

„Podle našich informací byly vypáleny tři rakety Točka-U, a tak to tu máte,“ řekl RT příslušník milice, který se představil kódovým jménem ‚Skorpio‘.

A pak hlásí ITAR-TASS:

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Ukrajinská média už dnes před tím citovala Geletěje, jak říká jednomu žurnalistovi, že Ruská armáda zasadila na Luganské letiště dva taktické jaderné údery z raketového minometu Ťjulpan 2S4, čímž způsobila, že ukrajinská vojska tuto oblast vyklidila.

„Tyto údery byla tak silné, že tam naprosto zničily budovy svrchu až do základů,“ citují ho říkat mediální zprávy.

A jak uvádí Inforesist, tohle ukrajinský ministr obrany Valerij Geletěj potvrdil i během návratu ukrajinské delegace z Polska.

Na své Facebookové stránce o tom referuje i Roman Bocskai.

Konkrétně síly Ruské federace na Luganské letiště vyslaly dvě střely raketových minometů 2S4 „Tulip“. A z tohoto důvodu jej naše vojska opustila. Výbuchy byly tak ohromné, že „naprosto zničily budovy od pátého patra až po sklep,“ popsal to ministr.

Zničení Luhanského letiště…

h/t @L0ggol

To, jak hlásí ITAR-TASS, ruské ministerstvo obrany přezíravě popírá…

Zprávy ukrajinských médií uvádí, že ministr obrany Geletěj tohle prohlášení pronesl při návratu z rozhovorů v Polsku.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

„Vedení Ukrajiny by mělo uvažovat o vyslání Geletěje na kurz základního vojenského výcviku, kde se bažanti učí o základních účincích jaderného výbuchu a jeho důsledcích,“ řekl žertovně ruský ministr obrany.

„Když budu mluvit vážně, tak Geletějevovy pravidelné pokusy ospravedlnit zkrachování kárné operace na jihovýchodě Ukrajiny údajnými akcemi jednotek ruské armády vypadají jako paranoia. Ale žádný rozumný člověk je nebere vážně,“ řekl ministr.

*  *  *
Co působí poněkud komicky je to, že tyto incidenty přichází jen hodiny po pátečním podepsání rozšířené dohody o zastavení palby mezi Kyjevem a silami rebelů, o němž se doufalo, že ukončí nepřátelství na východní Ukrajině. K dohodě patří stažení všech těžkých zbraní z měst a frontových linií.

K výbuchu došlo zrovna, když se jinde ve městě vykládal ruský konvoj s humanitární pomocí. Asi 200 náklaďáků nesoucích 2 000 tun pomoci už před tím v sobotu překročilo hranici.

NATO vypouští…

  • UKRAJINA MÁ ZASTAVENÍ PALBY ‘ALE JEN PODLE NÁZVU’, ŘÍKÁ VRCHOLNÝ GENERÁL NATO: AP

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Čtěte také:

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
13
0
Would love your thoughts, please comment.x