Pondělí, 6 února, 2023
Home MULTIKULTURALISMUS Migrace „Miliony“ migrantů jsou na cestě do Evropy, raduje se Erdogan

„Miliony“ migrantů jsou na cestě do Evropy, raduje se Erdogan

Vůdce tureckého režimu Recep Tayyip Erdoga v pondělí řekl, že jeho vláda nemá vůbec v úmyslu zastavit bezuzdný proud migrantů do kontinentální Evropy, kdy varuje, že do EU jich brzy zamíří už „miliony“.

„Jelikož jsme otevřeli hranice, počty uprchlíků svěřujících do Evropy už dosáhly stovek tisíců. Toto číslo brzy už bude na milionech,“ řekl dnes v Ankaře v televizním projevu Erdogan, hlásí řecké noviny Kathimerini.

„Jakmile jsme ty dveře otevřely, hled se ozvalo mnoho hlasů, křičících: ‚zavřete ty dveře‘.“

„Řekl jsem jim: ‚Je to hotovo. Už je to vyřízeno.‘ Ty dveře jsou teď už otevřené. Teď už i vy bude muset převzít svůj spravedlivý podíl tohoto břemene,“ řekl.

V neděli v noci řekl turecký ministr vnitra Süleyman Soylu, že přes Erdine na hranici s Řeckem Turecko opustilo 100 577 migrantů.

Ač režimní vůdce a jeho ministr vnitra tvrdí, že na řecké hranici se už nahromadily stovky tisíce migrantů, tak čísla od Mezinárodní organizace pro migraci naznačují, že tato čísla jsou ohromně nafouknutá.

Podle IOM na turecko-řeckou hranici už dorazilo přes 13 000 migrantů.

Dnes Voice of Europe referoval, že řecká vláda oznámila, že se připravuje na 150 000 migrantů, co zkusí vpadnout na různé ostrovy ve Východním Egejském moři. Přes 1000 migrantů už proklouzlo řecké pobřežní stráži a povedlo se jim vylodit se ve Východní Egeidě.

Občané sami budou muset povstat a postavit se proti té invazi.

https://t.co/dbsRb9AQ9x

— Arthur Lyons (@ALyonsvi) March 1, 2020

Řecký náměstek ministra obrany Alviviadis Stefanis během víkendu oznámil, že z těch migrantů, co se shromáždili na řecké hranici, z nichž většina jsou muži ve vojenském věku – se jich 9 600 neúspěšně pokusilo přejít ilegálně přes hranici.

Migrantští nájezdníci zapalovali ohně a útočili na řecké bezpečnostní síly za výkřiků jako: „Ti psi nás už nevidí. Spal je. Spal je. Allahu Akbar.“

„Ti psi nás už nevidí. Spal je. Spal je. Allahu Akbar.“

To video je údajně z Řecka. Vystavte prosím nové články níže, budete-li je mít.

pic.twitter.com/BlXCFoKPO0

— Imam of Peace (@Imamofpeace) March 2, 2020

„Bude těžké zastavit tak masivní příliv lidí, kteří vrazili na svoji cestu. Proto v nadcházejících dnech očekáváme nárůst tlaku – a tak by tomu bylo, i kdyby snad turecké úřady jednaly, aby těm lidem bránily v přecházení hranic,“ uvádí vnitřní zpráva Frontexu.

Follow Arthur Lyons on Twitter

By Arthur Lyons 2 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/erdogan-millions-of-migrants-are-on-their-way-to-europe/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Na Maďarsko migranti dále útočí, tento rok jich to zkusilo už 5 500

Maďarsko nezažívá pokles pokusů migrantů, jaký se v zimě očekával, a v posledním roce se potýká s nárůstem pokusů o překročení hranice, sdělil Orbánův šéf-poradce.

Německá strana Zelených vyměňuje svého vlastního ministra spravedlnosti, bílého muže, za černošku bez diplomu z práva nebo politické zkušenosti

Po kontroverzním případu mají bílí muži z německé strany Zelených důvod ke strachu, že je kvůli barvě jejich kůže a pohlaví vyhodí.

EU odmítá Itálii ukáznit, když si neziskovky taxi dovozu migrantů stěžují na její kontrolu hranic

Neziskovky provozující taxi dovozy migrantů podaly k Evropské unii stížnost na novou pohraniční kontrolu Itálie, Unie ale říká, že nezasáhne.

Most Popular

Polští konzervativci zlořečí pokusu EU uchvátit kontrolu nad lesy

EU se ve svém posledním uchvacování moci pokouší převzít kontrolu nad lesy všech zemí. Komise Evropského parlamentu pro životní...

Německo uvažuje o přesměrování proti-uhelných ‚Zelených‘ dotací do výroby zbraní

Německo v současnosti uvažuje o nižším zaměření na ten dlouhý humbuk ‚Zelených‘ iniciativ, neboť se chvatně snaží vystupňovat zaostávající obrannou výrobu, když nedávno...

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x