Free Porn
Pátek, 14 června, 2024
Home Nezařazené Věřitelé z Trojky se dožadují konfiskace domovů kvůli “upevnění stability” Řecka

Věřitelé z Trojky se dožadují konfiskace domovů kvůli “upevnění stability” Řecka

Zatímco řecký ministerský předseda Antonis Samaras na návštěvě v US svůj národ předvádí jako “baštu stability” ve východním Středomoří, v této zemi jdou věci od deseti k pěti. Zatímco 65% nezaměstnanost mládeže je už dostatečně velké a děsivé číslo, a u Řeků už dochází k otevřeným revoltám proti výběrčím daní, tak roste naštvanost kvůli současným požadavkům Trojky na zrušení zákazu znemožňujícího bankám konfiskovat domovy. Počínaje lidmi až po politiky už nad zrušením tohoto zákazu vře hněv, ale banky (už zabředlé do 27% míry neschopnosti splácet úvěry) podporují toto rozhodnutí, aby jim pomohlo s rekapitalizací (a odmítají restrukturaci půjček). Avšak vzhledem k tomu, že Řecko už použilo 75% svých fondů na výkupy bank a že změny ve vlastnictví a aukce nemovitostí k bydlení (potenciálně založená na ‚sociálních kritériích‘) by mohla srazit ceny nemovitostí k bydlení o 12 až 21% … tak to zrovna rozvahám bank nepomůže; a vypadá to, že Řecko by pak potřebovalo více jeskyní.

Od Greek Reporter,

Mezinárodní věřitelé Řecka opět tlačí na koaliční vládu vedenou ministerským předsedou a vůdcem Konzervativců nové demokracie Antonisem Samarasem, aby zrušila zákaz znemožňující bankám Řekům, kteří nemohou kvůli hrozivým zbídačujícím opatřením platit své hypotéky, konfiskovat bydlení o hodnotě vyšší než 200 000 euro (260 000 dolarů).

Nápad na zrušení zákazu, který by měl na konci roku vypršet, naštval i některé členy vlády v Parlamentu, kterým vůdce Samaras a PASOK Evangelos Venizelos řekl, jak mají hlasovat, a i v dalších stranách to vyvolalo běsnění.

S tím, jak banky kvůli zbídačujícím opatřením, po nichž jsou mnozí Řekové neschopni platit, trpí více než 27 procentní neschopností splácet jim půjčky, tak se rovněž dožadují, aby se jim umožnilo přivlastňovat si toto bydlení, což by jim pomohlo s rekapitalizací jejich pokladen.

Vláda uvažuje o částečném zrušení tohoto zákazu, řekl náměstek ministra růstu Thanasis Skordas, který navrhuje umožnit aukce primárních bydlišť založené na sociálních kritériích, aby se tak ochránily zranitelné skupiny.

Bylo odhadnuto, že revize bank, když by to banky zabíraly, by v mém bydlišti s vysokými objektivními hodnotami, by vedly k poklesu hodnoty mezi 12% až 21%.

Svaz spotřebitelů EKPOIZO rovněž požaduje, aby byl zákaz prodloužen o další tři roky, a dožaduje se rozvoje sítě, která bude řešit špatné půjčky.

Vláda nevyvinula žádnou činnost ohledně slíbeného zákona, co měl platit pro poskytování dluhových úlev pro domácnosti, které by mohly prokázat, že nemohly splácet půjčky, kreditní karty a hypotéky kvůli ztrátě příjmu a daňovému břemeni vyžadovanému státem.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček Zdroj: zerohedge.com

0
0
votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

Liberlend u lobističkim dokumentima SAD, Vojvodina glavni partner te „države“

VESTI Autor:Radio Slobodna Evropa20. jul. 202217:3912 komentara Izvor: N1 Poluostrvo od sedam kvadratnih kilometara na reci Dunav...

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidávají k holandským protestům: „Nejsme otroci“

Sedláci v Itálii, Španělsku a Polsku se přidali k holandským sedlákům, aby protestovali proti ‚Zeleným‘ vládním regulacím, které decimují jejich průmysl, když je nutí...

Předurčená k válce?

Přemysl Janýr, Vídeň, březen 2022 Europe: Destined for Conflict? (Evropa: předurčená ke konfliktu?) byl titul referátu, který přednesl George...

Most Popular

Demografické změny v Německu s otevřenými hranicemi vyobrazeny na webu spuštěném europoslancem

Německý poslanec Evropského parlamentu spustil interaktivní web využívající statistik z vládních zdrojů, aby vyobrazil demografické změny, k nimž došlo v jeho domovské zemi.

George Soros předal kontrolu nad svým 25miliardovým $ impériem svému synovi Alexovi

Levicový miliardář a mecenáš Demokratů George Soros předává kontrolu nad svým 25 miliardovým $ finančním impériem svému mladšímu synovi Alexovi, který slíbil,...

Zelenskyj oznámil, že ukrajinská protiofenziva proti Rusku oficiálně začala

KYJEV, Ukrajina (AP) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu řekl, že protiofenzivní a defenzivní akce proti Ruským silám už probíhají s tvrzením, že...

O to jde: Německý ekonom ‚varuje‘, vzestup populismu brání imigraci

Vůdčí německý ekonom varoval, že nárůst populismu nejspíš přidusí imigraci do země, kdy tímto prohlášením asi voliče neodstraší. Prezident...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
6
0
Would love your thoughts, please comment.x