Pondělí, 6 února, 2023
Home TECHNOLOGIE NASA do vesmíru na ISS střílí nejdražší záchod světa

NASA do vesmíru na ISS střílí nejdražší záchod světa

NASA zkonstruovala titanový záchod za 23 milionů $, jenž bude lépe vyhovovat ženám astronautkám, který se vysílá k Mezinárodní kosmické stanici (ISS), hlásí AP News.

NASA a Northrop Grumman v pátek v noci (2. Října) odpálí na své raketě Antares misi Cygnus NG-14. Raketa nesoucí náklad k ISS přiveze skoro 8 000 liber zásob a techniky včetně „kosmického záchodu.“ Původně se start čekal ve čtvrtek z Wallops Island Virginia. Ale v závěrečném odpočtu došlo ke zdržení.

Tato toaleta za 23 milionů $ váží 100 liber, měří 28 palců na výšku a má poloviční rozměry oproti Rusy postaveným toaletám používaným na ISS.

Zde je bližší pohled na nejdražší toaletu světa a teď bezpochyby už i vesmíru:

Jelikož nová toaleta je asi o 65% menší než ty zhotovené Rusy, bude to premiérová toalet pro astronauty, co dostanou čísla 1, 2, 3, až proběhne budoucí mise na měsíc.

Momentálně se na ISS používají Rusy zhotovené toalety.

Projektová manažerka z John Space Center Melissa McKinley, kterou citoval Guardian, řekla, že ty starší toalety vyhovovaly více mužům. Ty nové budou lepší pro ženy – a jak jsme nedávno uvedli, NASA se chystá na měsíc v roce 2024 vyslat první ženu.

„Úklid smetí je velký problém. Nechceme, aby cokoliv mizelo nebo unikalo,“ řekla McKinley s dodatkem, musíme si říci, že v beztíži se všechno vznáší.

Dnešní noční start je plánován na 21:16 EDT (01:16 GMT). Čtenáři o Washingtonu D.C. až po Baltimoru ve Filadelfii i v New York City by mohli start nejdražšího záchodu světa od NASA vidět.

Tady máme živý přenos pro dnešní start:

Čtenáři si mohou vzpomenout, že na ISS pořád pátrají po malé netěsnosti vzduchu. Myslí si, že netěsnost by mohla pocházet z ruského modulu ISS zvaného Zvězda.

by Tyler Durden

Fri, 10/02/2020 – 20:40

Zdroj: https://www.zerohedge.com/technology/watch-live-nasa-launch-worlds-most-expensive-toilet-iss-use

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

RELATED ARTICLES

CNN přiznává, že Ukrajinská válka je pro Západní zbrojaře zkušební laboratoří

Ukrajina se pro Západní zbraně stala „laborkou“, jelikož válka USA a jejich spojencům poskytla příležitost vidět, jak si jejich zbraně vedou v konfliktu...

Místopředseda německého parlamentu vyzývá k pitvám lidí zemřelých po očkování na Koronu

Místopředseda německého parlamentu vyzývá k pitvám lidí, kteří dostali injekce na Covid. Místopředseda německého Bundestagu vyzval k okamžitému oficiálnímu vyšetřování úmrtí,...

Vesmír pořád umírá a znovu se rodí, říká v kontroverzním tvrzení nositel Nobelovy ceny

Sir Roger Penrose tvrdí, že vesmír už prošel spoustou Velkých třesků a že další přijdou, kdy takové tvrzení komunita kosmologů obecně nepřijímá.

Most Popular

Německá AfD v zemském parlamentu volá po diplomatických hovorech s Ruskem

Vůdce parlamentní skupiny AfD v Sasku Jörg Urban řekl, že tu válku značně financují němečtí daňoví poplatníci. Vůdce parlamentní skupiny...

Rakouská strana FPÖ vyzývá k národnímu referendu o sankcích na Rusko

Dostane-li se FPÖ k moci, bude národní referendum o sankcích na Rusko na stole. Rakouská strana svobodných (FPÖ), tj. v současnosti...

Jak by vypadala inflace v ekonomice skutečného volného trhu

Není nic podstatnějšího než výchozí předpoklad Bernankeho sledujícího situaci s nasliněným prstem ve vzduchu, že centrální banka Fed potřebuje polštář 200 bazických bodů...

Volební kampaň gmail.com

Přemysl Janýr, Vídeň, únor 2023 18. ledna, několik dní před prezidentskými volbami, jsem z nepolitické skupiny přátel obdržel mail s protibabišovským...

THE EDITORS RECOMMEND

0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x